'Niewidzialna przemoc' - co to takieo? Ta kampania może wiele zmienić!

2021-01-21 15:55 alg
SOS wioski dziecięce
Autor: SOS Wioski Dziecięce

Zamiast złamań czy siniaków - lęki i samookaleczenia. To skutki agresji w Internecie, która coraz częściej dotyka najmłodszych. Już prawie połowa polskich nastolatków przyznaje, że doświadczyła cyberprzemocy. W swojej najnowszej kampanii społecznej Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce przypomina, że wirtualne słowa ranią a rodzice muszą zwracać uwagę czy ich dziecku nie dzieje się w internecie krzywda.

Trening na schodach | ESKA XD - Fit vlog #13

Cyberprzemoc zostawia niewidzialne rany! - alarmuje Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce i rusza z nową kampanią społeczną. W spotach widzimy jak internetowy hejt odbija się na najmłodszych. Autorzy spotu przekonują że słowa, są jak niewidzialne naboje.​

"W naszej kampanii chcemy powiedzieć, że słowa w Internecie są jak niewidzialne naboje: nie powodują realnych siniaków, złamań czy okaleczeń, ale zostają po nich ślady w postaci lęków, samookaleczeń, depresji. Dla dzieci przykra wiadomość, skierowana do koleżanki z klasy, okraszona skrótem: XD to jedynie żart, często nie zdają sobie sprawy, że dla niektórych ich kolegów to może być głęboka rana" – mówi Anna Choszcz-Sendrowska, przedstawicielka SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce.

Potwierdzają to dane: aż 40 proc. nastolatków nie powiedziało dorosłym o tym, że spotkali się z agresją w internecie.

Szczególnie czujni na problem cyberprzemocy powinni być rodzice i opiekunowie - na stronie internetowej kampanii, znajdą między innymi wskazówki jak rozmawiać na ten temat z dzieckiem.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!