pl. Zamkowy

i

Autor: strazmiejska.waw.pl

Nietypowy pożar na pl. Zamkowym. Strażnicy "zauważyli dym i iskry", musieli działać

2022-10-12 17:19

Strażnicy miejscy musieli podjąć nietypową interwencję na pl. Zamkowym, gdzie "z nieznanych przyczyn zapaliło się przyłącze latarni ulicznej". Na miejscu pracowało pogotowie energetyczne i straż pożarna.

Nietypowy pożar na pl. Zamkowym

- Funkcjonariusze z Referatu ds. Starego i Nowego Miasta, którzy po południu 11 października patrolowali plac Zamkowy, zauważyli dym i iskry wydobywające się z miejsca, gdzie wcześniej stała latarnia. Pożar powstał wewnątrz obudowy, która zabezpieczała przewody elektryczne - przekazali strażnicy.

Sytuacja była wyjątkowo groźna, gdyż przechodnie mogli zostać porażeni prądem. Funkcjonariusze musieli więc pilnie działać.

Czytaj również: Prognoza pogody może dać w kość. Szykują się przymrozki

Na miejsce wezwali straż pożarną oraz pogotowie energetyczne. - Do przyjazdu wezwanych ekip zagrożone miejsce zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych - poinformowano.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pogotowie energetyczne odłączyło prąd. Wówczas strażacy mogli ugasić trwający pożar.

pl. zamkowy

i

Autor: strazmiejska.waw.pl
Niedoróbki na nowych stacjach metra w Warszawie. Niedziałające windy i ruchomy chodnik

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sylwester 2022 odwołany. Warszawa rezygnuje z imprezy
  2. Doradcy energetyczni pomogą mieszkańcom stolicy. Gdzie szukać wsparcia?
  3. Szopy w Polsce. Przenoszą pasożyty groźne dla ludzi, mogą niszczyć ekosystem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE