prognoza pogody

i

Autor: Pixabay; IMGW

Prognoza pogody może dać w kość. Szykują się przymrozki

2022-10-12 15:49

Prognoza pogody okazuje się łaskawa w ciągu dnia, jednak nocą należy się spodziewać przymrozków. IMGW zapowiada, że miejscami temperatury spadną nawet do –3 st. C.. Na ewentualne wyjście z domu trzeba się więc dobrze przygotować.

Prognoza pogody zapowiada mróz

Dzisiejszej nocy przymrozki wystąpią w całym kraju. Temperatura przy gruncie spadnie do –3 st. C. Mróz da o sobie znać szczególnie w woj. lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i na Mazowszu. Niewykluczone, że miejscami termometry wskażą niższe notowania.

- Temperatura mierzona na poziomie dwóch metrów – czyli taka, jaką podaje w prognozach IMGW - na obszarach podgórskich do -2, natomiast na nizinach od –1 do 0 – powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Czytaj również: Jesienny Park Skaryszewski. Zobaczcie, jak pięknie wygląda o tej porze roku

Nocą z czwartku na piątek przymrozki się utrzymają. Minimalna temperatura przy gruncie osiągnie –2 st. C.

Nawet jeśli ostatecznie temperatura w Warszawie i okolicach pozostanie na plusie, należy dobrze przygotować się przed wieczornym wyjściem z domu. Różnice, nawet w stosunkowo niedługim okresie, mogą bowiem okazać się znaczące. 

Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sylwester 2022 odwołany. Warszawa rezygnuje z imprezy
  2. Doradcy energetyczni pomogą mieszkańcom stolicy. Gdzie szukać wsparcia?
  3. Szopy w Polsce. Przenoszą pasożyty groźne dla ludzi, mogą niszczyć ekosystem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE