Niektóre stacje Veturilo w Warszawie znikną. Użytkowników miejskich rowerów czekają zmiany

2022-08-18 13:08
Veturilo będzie mniej
Autor: Aleksander Pych

Spore zmiany czekają użytkowników miejskich rowerów. W najbliższym czasie z niektórych dzielnic mogą zniknąć stacje Veturilo. W zamian pojawią się one w dzielnicach, w których jeszcze ich nie było.

Zmiany lokalizacji stacji Veturilo

W niektórych dzielnicach Warszawy będzie mniej miejskich rowerów! Spółka Nextbike przedłużyła umowę z miastem i zapowiada, że korzystający z rowerów będą musieli przygotować się na zmiany miejsc stacji. W zamian stacje powstaną w nowych miejscach.

- Przed nami miesiące prac przygotowawczych. Niektóre stacje mogą zostać usunięte, nie jest jednak tak, że dzielnice zostaną pozbawione całkowicie stacji. Co więcej, w ramach zmian miejsc, do systemu zostaną dołączone niektóre dzielnice, które obecnie nie mają żadnej stacji rowerowej. To Rembertów, Wesoła czy planowana stacja przy Parku Kultury w Powsinie - mówi Cezary Dudek, rzecznik prasowy Nextbike Polska.

Polecany artykuł: Rusza budowa tramwaju do Wilanowa. Będą ogromne utrudnienia

Obecne zapisy mówią o obsłudze 3 tys. rowerów i 300 stacji w podstawowym wariancie. Możliwe jest rozszerzenie tego zapisu.

- Dzięki zastosowaniu prawa opcji, czyli możliwości dokupienia nowych stacji rowerowych. Taka praktyka miała już miejsce kilka lat temu, gdzie dzielnice partycypowały w zamówieniu, aby udostępnić dodatkowe stacje dla swoich mieszkańców. Dzięki temu system może składać się z 5500 rowerów miejskich, a nawet i większej liczbie, dzięki możliwości współpracy z podmiotami prywatnymi - dodaje Dudek.

Umowa ze spółką została przedłużona do 2028 roku. Pełna lista stacji jest jeszcze analizowana. Zmiany wejdą w życie od przyszłego roku.

Policjanci eskortowali taksówkę do szpitala
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE