Niedzielski: "Sytuacja wygląda niepokojąco". Możliwe kolejne obostrzenia?

2021-03-15 15:47
Adam Niedzielski
Autor: Fot. Adam Guz/ Instagram KPRM

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że jeśli przyspieszenie dynamiki zachorowań będzie duże, konsekwencją tego mogą być kolejne obostrzenia obejmujące cały kraj. Najgorsza sytuacja panuje obecnie w województwie warmińsko-mazurskim, na Mazowszu i Pomorzu.

- Dzisiaj mamy wyniki z niedzieli. Są to wyniki, które są bardzo niepokojące. Dzienna liczba zachorowań odnotowana w ciągu dnia wczorajszego wyniosła blisko 11 tys. To bardzo dynamiczny wzrost względem poprzedniego tygodnia - skomentował Niedzielski. Wówczas liczba ta wynosiła ok. 6 tys. zakażeń. Jak wyjaśnił, rząd będzie przyglądał się sytuacji i jeśli będzie zauważalne "realne, duże przyspieszenie dynamiki zachorowań", konsekwencją tego mogą być decyzje, które rząd będzie podejmował "co do obostrzeń w skali całego kraju". Niedzielski zastrzegł, że jeżeli ta obserwacja okaże się tylko wyjątkiem, wówczas będą rozważane scenariusze regionalne. "O tym, co zrobimy, będzie decydowała dynamika rozwoju zachorowań w ciągu najbliższych dni" - wyjaśnił Niedzielski. Jak wskazał, najtrudniejsza sytuacja wciąż panuje w woj. warmińsko-mazurskim. Drugie w kolejności jest Mazowsze - 55, a trzecie - Pomorze.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki?
Sonda
Nowa ścieżka testowania. To dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE