UWAGA Zmarło już 8 noworodków! Masz tą poduszkę? Natychmiast przestań jej używać!

2021-09-26 10:05
Zabójcze poduszki dla dzieci
Autor: Canva Zabójcze poduszki dla dzieci

Dostępne także w Polsce w dużych sklepach z akcesoriami dla dzieci poduszki dla niemowląt zostały wycofane ze sprzedaży. Nie żyje ośmioro dzieci, które na nich kładziono – niemowlęta zmarły w wyniku uduszenia. Jeżeli ich używacie natychmiast przestańcie i zażądajcie zwrotu pieniędzy.

Poduszki były sprzedawane nie tylko za oceanem, ale również w Polsce!

Producentem niebezpiecznych dla życia maluchów poduszek jest firma The Bobby Company. Siedziba tej firmy jest Kolorado. Póki co firma wycofała z rynku ponad 3 miliony swoich poduszek-leżaków dla niemowląt. Dystrybutorem poduszek w Polsce była marka Chicco. Śmiertelnie niebezpieczne poduszki sprzedawane były praktycznie we wszystkich dużych sklepach z zabawkami i artykułami dla dzieci w Polsce. Wszystkie osoby, które zakupiły poduszki Boppy Hug&Nest w ostatnim czasie, producent zachęca do ich zwrotu ze względu na to, jakie niebezpieczeństwo mogą stanowić dla dzieci. W Polsce zwrotu można dokonać przez lokalne Biuro Obsługi Klienta poprzez stronę chicco.com. Poniżej znajduje się oświadczenie producenta w sprawie wycofywanych z rynku poduszek dla niemowląt: „W przypadku nieprzestrzegania ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa (…) lub używaniem produktu bez nadzoru osoby dorosłej, niemowlę może się udusić. (…) Niemowlęta mogą się udusić, jeśli turlają się, poruszają lub są umieszczane na leżaku w pozycji utrudniającej oddychanie lub stoczą się z leżaka na zewnętrzną powierzchnię, taką jak poduszka dla dorosłych lub miękka pościel, która utrudnia oddychanie”. Jeśli masz taką poduszkę w domu lepiej jak najszybciej przestań jej używać!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nebezpieczne poduszki Boppy
Autor: boppy.com Nebezpieczne poduszki Boppy
Poradnik Zdrowie: kiedy iść do ginekologa?
Źródło: UWAGA Zmarło już 8 noworodków! Masz tą poduszkę? Natychmiast przestań jej używać!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE