Nie ma nawet jednego wolnego respiratora w Warszawie! Sytuacja jest dramatyczna

2021-12-08 19:28
Nie ma nawet jednego wolnego respiratora w Warszawie! Sytuacja jest dramatyczna
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nie ma nawet jednego wolnego respiratora w Warszawie! Sytuacja jest dramatyczna

Brakuje respiratorów w warszawskich szpitalach covidowych! W środę rano nie było nawet jednego wolnego urządzenia. Na 104 przygotowane respiratory dla pacjentów covidowych, podłączonych było 113 pacjentów zarażonych koronawirusem.

- Dzisiaj rano w żadnym miejskim szpitalu z oddziałami covidowymi nie było wolnego respiratora - powiedziała w środę zastępczyni rzeczniczki prasowej miasta Marzena Wojewódzka. W miejskich szpitalach przygotowane są 104 respiratory dla pacjentów covidowych. Jednak w środę rano do respiratorów podłączonych było 113 pacjentów zarażonych koronawirusem. - Musieliśmy dla tych pacjentów ściągnąć urządzenia z innych oddziałów - powiedziała Marzena Wojewódzka. - Brakuje już respiratorów - dodała.

Ile respiratorów w Warszawie?

W województwie mazowieckim najwięcej respiratorów dla chorych z COVID-19 jest w Szpitalu Południowym - 50 urządzeń. - Szpital ten zapewnia około 50 procent respiratorów dla miejskich oddziałów covidowych - przekazała Wojewódzka. - Dzisiaj wszystkie były zajęte, co znaczy, że sprawdzają się czarne scenariusze, że do szpitali trafiają osoby w bardzo ciężkim stanie - dodała.

W miejskich szpitalach (łącznie ze Szpitalem Południowym) przebywało w środę 710 pacjentów covidowych, z czego 418 było niezaszczepionych. Szczegółowe dane podała na FB wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

  • W Szpitalu Południowym na 300 łóżek zajętych jest 280, wolnych 20;
  • w Szpitalu Praskim na 271 łóżek, 182 są zajęte, wolne 89, przy czym nie ma już wolnych łóżek do leczenia tlenem;
  • w Szpitalu Bielańskim przygotowano 93 łóżka, a przebywa w nim 105 pacjentów covidowych;
  • w Szpitalu Czerniakowskim na 45 przygotowanych łóżek zajęte jest 46;
  • w Szpitalu Wolskim przygotowano 28 łóżek, pacjentów jest 44;
  • w Szpitalu Grochowskim wyznaczono 36 łóżek, pacjentów jest 34;
  • w Szpitalu Solec na 17 przygotowanych miejsc jest 18 pacjentów - napisała Kaznowska.

Liczba nowych zakażeń koronawiursem wciąż jest na wysokim poziomie. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 28 542 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. - Najwięcej z województw:

  • śląskiego (4234),
  • mazowieckiego (4035),
  • wielkopolskiego (3166).

Z powodu COVID-19 zmarło 188 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 404 osoby.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz: Czy znasz te potrawy? Pokaż, że jesteś jak prawdziwy MasterChef!

Pytanie 1 z 15
Przegrzebki to:
Grejpfrut - kalorie, witaminy, właściwości
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE