"NIE dla CPK". Cała Polska protestuje w Warszawie przed budową portu [WIDEO, ZDJĘCIA, UTRUDNIENIA]

2022-06-27 16:21
 NIE dla CPK. Cała Polska protestuje w Warszawie przed budową portu
Autor: Facebook/"NIE dla CPK", zdjęcie archiwalne "NIE dla CPK". Cała Polska protestuje w Warszawie przed budową portu

O godzinie 16 rozpoczął się protest przeciwko budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Do Warszawy zjechały się osoby z całej Polski. Protestują przed siedzibą CPK. Gdzie są utrudnienia w Warszawie? Zobacz wideo i zdjęcia z manifestacji!

Protest przeciwko budowie CPK przy Dworcu Zachodnim w Warszawie

O godzinie 16 rozpoczął się protest przeciwników budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rozpoczął się o godzinie 16 przed siedzibą CPK, która znajduje się pod adresem al Jerozolimskie 142, w pobliżu dworca Warszawa Zachodnia. Jak zapowiedzieli organizatorzy, manifestacja ma potrwać co najmniej do godziny 18. Na ulice wyszli mieszkańcy, którzy ze względu na budowę portu, być może będą zmuszeni opuścić swoje domy.

W poniedziałek uruchomiono pierwszą pulę gruntów zamiennych dla mieszkańców, na których działkach powstanie Centralny Port Komunikacyjny. - To kolejny ruch spółki skierowany do społeczności lokalnej, który ma zachęcić do przystąpienia do Programu Dobrowolnych Nabyć - podał CPK.

- Protest pod siedzibą CPK jest faktem! Jest gorąca atmosfera i stanowczy sprzeciw wyrażany przez wszystkich protestujących. Nie dla CPK!! Nie dla bezmyślnego niszczenia naszych gmin, naszych domów, miejsc pracy, przyrody która nas otacza. Greenfield jak nas nazywasz przyszedł do ciebie Horała, wstaw się na konsultacje społeczne! - czytamy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE