Największy punkt dla uchodźców w Warszawie otwarty! Gdzie?

i

Autor: Michał Rawa

Największy warszawski punkt dla uchodźców otwarty! Gdzie?

2022-03-03 19:46

Do Polski przyjechało już ponad pół miliona uchodźców z Ukrainy. Niektórzy nie mają gdzie zamieszkać. W oczekiwaniu na lokum są kierowani do punktów recepcyjnych, w których przez kilka godzin mogą odpocząć i zjeść. Pierwszy punkt w stolicy powstał na Dworcu Zachodnim. Teraz otwarto drugie takie miejsce.

500 miejsc dla uchodźców

Nowy punkt recepcyjny powstał na Torwarze. Na hali postawiono 500 łóżek, na których uchodźcy będą mogli odpocząć po ciężkiej podróży. - Uruchomiliśmy ten punkt odpowiadając na coraz większą liczbę uchodźców. Jest potrzeba, żeby coraz więcej punktów recepcyjnych i informacyjnych powstało. To jest i będzie tworzone w miarę potrzeb - mówi rzeczniczka Wojewody Mazowieckiego Ewa Filipowicz. Na Torwarze prócz strefy wypoczynkowej na hali głównej, utworzono także pokój dla dzieci.

Wcześniej Mazowiecki Urząd Wojewódzki utworzył także punkt recepcyjny na Dworcu Zachodnim. Z kolei na Dworcu Centralnym i Wschodnim oraz Arenie Ursynów działają wojewódzkie i miejskie punkty informacyjne. W ursynowskim kompleksie przygotowane jest prawie 240 miejsc. Prawdopodobnie jednak Urząd Wojewódzki oraz Ratusz będą tworzyły kolejne miejsca tymczasowego pobytu uchodźców.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Punkt recepcyjny na Torwarze

i

Autor: Michał Rawa
Specjalista ekonomiczny: Świat poradzi sobie bez Rosji, Rosja bez świata nie

QUIZ. Pamiętasz te szkolne lektury? My podajemy tytuł, ty zgadujesz autora

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Kto napisał "Potop"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE