Najpopularniejsze liceum w Warszawie - absolwenci podstawówek wybierali je w tym roku najczęściej!

2021-08-03 8:58
Licealistka
Autor: pixabay.com Licealistka

Listy kandydatów i kandydatek przyjętych do szkół ponadpodstawowych opublikowano w poniedziałek, 2 sierpnia. Dzięki nim wiadomo, które warszawskie liceum cieszyło się największą popularnością w tym roku. Więcej szczegółów w artykule.

Liceum Czackiego najpopularniejsze

Najwięcej tegorocznych absolwentów stołecznych szkół podstawowych chciało kontynuować naukę w Liceum Czackiego. W poniedziałek zostały opublikowane listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych do warszawskich szkół ponadpodstawowych.

Wśród tegorocznych kandydatów do warszawskich szkół ponadpodstawowych największą popularnością cieszyła się jedna z najstarszych szkół w stolicy. W XXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Czackiego przypadało średnio 4,27 chętnych na jedno miejsce. Drugie w rankingu było Technikum Mechatroniczne. Tam o jedno miejsce walczyło statystycznie ponad czterech uczniów. Średnia wyniosła 4,03 osoby na jedno miejsce.

Trwają prace przy odkopywaniu podziemnego kompleksu

Witkacego, Hoffmanowej i Dąbrowskiego - licea z dużym obłożeniem

LXIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacego" uplasowało się na trzecim miejscu wśród najbardziej popularnych szkół ponadpodstawowych ze średnią 3,88 kandydatów na jedno miejsce.

Ponad trzy osoby przypadły na jedno miejsce w IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej oraz XXXVII Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego.

Zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska poinformowała, że w ramach pierwszej rekrutacji zakończonej w poniedziałek do warszawskich szkół ponadpodstawowych przyjęto ponad 19 tysięcy uczniów, z czego najwięcej, bo niemal 14 tys. do liceów, ponad 5 tys. do techników, a 700 kandydatów do branżowych szkół I stopnia.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE