Najpopularniejsze dzielnice w Warszawie. Gdzie sprzedaje się najwięcej mieszkań?

2023-01-17 16:03
Klucze, mieszkanie
Autor: Pixabay

Zakup mieszkania to ważna życiowa decyzja. Warszawiacy biorą pod uwagę wiele zmiennych, zanim zdecydują się na stałe związać z jakąś dzielnicą. Które lokalizacje są najpopularniejsze do takich inwestycji? Najlepiej obrazują to dane, z których możemy dowiedzieć się, gdzie w stolicy sprzedaje się najwięcej mieszkań.

Mieszkanie w Warszawie

Własne mieszkanie to marzenie wielu ludzi. Nic więc dziwnego, że często szukają oni odpowiedzi na pytanie: "Gdzie najlepiej zainwestować we własne metry kwadratowe?". Warszawa, jako stolica Polski i miasto nieskończonych możliwości, cieszy się ogromną popularnością.

Jednakże dzielnica dzielnicy nierówna. Niektóre cieszą się znacznie większym zainteresowaniem niż inne, a deweloperzy zacierają ręce, budując w nich nowe mieszkania. Szczególnie dwie ze stołecznych dzielnic mogą w III kw. 2022 r. walczyć o prymat najpopularniejszych wśród klientów. Dane opublikowane przez Metrohouse i Credipass przedstawiają dobitnie, którymi dzielnicami Warszawy interesują się potencjalni kupcy nieruchomości.

Najpopularniejsze dzielnice w Warszawie

Poniżej zamieszczamy ranking najpopularniejszych dzielnic do zakupu mieszkania w Warszawie. 

 1. Białołęka (odsetek transakcji 11,8%)
 2. Ursynów (odsetek transakcji 9,8%)
 3. Żoliborz
 4. Wola (odsetek transakcji 8,1%)
 5. Śródmieście (odsetek transakcji 8%)
 6. Bemowo (odsetek transakcji 7,8%)
 7. Praga Południe (odsetek transakcji 7,8%)
 8. Mokotów (odsetek transakcji 7,8%)
 9. Bielany (odsetek transakcji 7,5%)
 10. Ochota (odsetek transakcji 3,9%)
 11. Targówek (odsetek transakcji 3,9%)
 12. Praga Północ (odsetek transakcji 3,7%)

Zwyciężczyni rankingu, warszawska Białołęka wyróżnia się na tle innych dzielnic Warszawy relatywnie niższymi stawkami za m kw. To właśnie konkurencyjne ceny mieszkań przyciągają do realizacji zakupów w tych okolicach i są kluczem do deweloperskiego sukcesu. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE