Najpiękniejsze budynki poszukiwane! Warszawa ogłosiła konkurs architektoniczny

2021-02-22 13:19
Ruszyła 7. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st.Warszawy
Autor: um.warszawa Ruszyła 7. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st.Warszawy

Ruszyła siódma edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy! Żłobek modułowy, szpital lub całe osiedle. Wszystkie wyjątkowe budynki, parki czy inne miejsca na mapie Warszawy, można zgłaszać do miejskiego konkursu do 8 marca!

Raport z anteny 22.02, godz.10

Warszawa szykuje nagrody architektoniczne

Ruszyła 7. edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Miasto zachęca do zgłaszania najlepszych budynków, miejsc i wydarzeń w naszym mieście. Mogą to być skwery, nowe osiedla, szpitale, pawilony czy też książki. W poprzedniej edycji miasto nagrodziło m.in. żłobek publiczny w Wesołej, Warszawski Szpital dla Dzieci, EKOpark w Ursusie, kompleks P4 z hotelem Vienna House na Służewcu Przemysłowym, Osiedle Mieszkaniowe przy ulicy Rudzkiej i książkę „Archipelag CIAM. Listy Heleny Syrkus”.

- Warszawa dynamicznie się zmienia. Chcemy, by była piękna, zielona i wygodna do życia dla wszystkich. Dlatego tak ważny jest nasz konkurs. Propagujemy w nim najlepsze inwestycje prywatne i publiczne, wystawy oraz książki poświęcone architekturze. A kandydatów mogą zgłaszać wszyscy: mieszkańcy, architekci, inwestorzy. Gorąco zapraszam do udziału w naszym konkursie - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Propozycje można zgłaszać do 8 marca

Wszystkie inwestycje i propozycje, które zostaną zgłoszone do nagrody, ocenią eksperci. Jury zwróci szczególną uwagę na dostępność budynków i przestrzeni publicznych. Sprawdzi czy nie ma barier architektonicznych. Szczególnie ważne są w konkursie rozwiązania proekologiczne, które zapewniają lepszą adaptację Warszawy do zmian klimatu. Eksperci sprawdzą, czy przetwarzane są odpady budowlane, czy jest zieleń, jaki inwestycja zostawia ślad węglowy oraz czy deszczówka jest zbierana i wykorzystywana. Nagrody przyznawane będą w kilku kategoriach: 

  •  Najlepsza architektura użyteczności publicznej;
  •  Najlepsza architektura komercyjna;
  •  Najlepsza architektura mieszkaniowa;
  •  Nowe życie budynków;
  •  Projektowanie przestrzeni publicznej;
  •  Najlepsze wydarzenie architektoniczne;
  •  Grand Prix;
  •  Nagrodę Mieszkańców;

O przyznaniu tej ostatniej zadecydują sami mieszkańcy w głosowaniu internetowym. Zgłaszać pomysły można do 8 marca. Wystarczy wejść na stronę nagroda-architektoniczna.pl i wypełnić formularz online.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czytaj także: Kolejki w pogotowiu, brak miejsc w szpitalach. "To wygląda na trzecią falę epidemii"

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE