Święto ulicy Stalowej

i

Autor: PAWEL DABROWSKI / SUPER EXPRESS

Atrakcje

Na tę imprezę czekała cała Praga. W weekend 17-18 czerwca ul. Stalowa przyciągnie tłumy

2023-06-16 15:55

Przed nami druga edycja Święta ulicy Stalowej. Impreza, która odbędzie się w weekend 17-18 czerwca, może przyciągnąć prawdziwe tłumy. Jakich atrakcji można się spodziewać?

Święto Stalowej 2023 - kiedy się odbędzie?

Po zeszłorocznym sukcesie frekwencyjnym, Święto ulicy Stalowej powraca! Tym razem sąsiedzka impreza odbędzie się w weekend 17-18 czerwca.

- W ubiegłym roku organizowana po raz pierwszy impreza przyciągnęła mieszkańców zarówno prawobrzeżnej, jak i lewobrzeżnej Warszawy. Na Stalowej bawiło się około 2,5 tysiąca uczestników. Teraz na terenie zamkniętej Stalowej (między ulicami Czynszową a Szwedzką) pojawią się cztery strefy wypełnione atrakcjami i wydarzeniami: Gastro, Gier i animacji, Sąsiedzka i Koncertowa - przekazali urzędnicy z praskiego ratusza.

Czytaj również: Nowy sklep Aldi już gotowy! Znamy szczegóły wielkiego otwarcia

Święto ulicy Stalowej 2023 - co się będzie działo? Atrakcje

Jak zaznaczyli organizatorzy, każdy z dni imprezy będzie miał swoje hasło przewodnie oraz oryginalny charakter. - W sobotę, 17 czerwca Stalowa zachwyci nas „Praską labą” – nawiążemy w działaniach do praskiego klimatu ulic i podwórek oraz muzyki i historii prawobrzeżnej Warszawy. Na scenie wystąpią Wesołe Mazurki z Pragi i Duże Mazurki, Grzeczni Chłopcy oraz Kosmiczni Warszawa - dowiadujemy się.

Hasłem niedzieli będzie "Warszawski sznyt". Organizatorzy zapowiadają "dzień odpoczynku, śniadania sąsiedzkiego, teatrów ulicznych oraz jazzu, muzyki klasycznej i dawnych szlagierów z restauracji Warszawy dwudziestolecia międzywojennego". Tego dnia na scenie wystąpią Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet, Warsaw Camerata a’la Carte i Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

- Oprócz tego na Święto złoży się wiele większych i mniejszych wydarzeń kulturalnych, m.in.: spektakle, warsztaty taneczne i plastyczne, śniadanie sąsiedzkie, animacje, gry i zabawy, gry wielkoformatowe dla dzieci i dorosłych, spacery historyczne, koncerty podwórkowe i balkonowe i wiele, wiele innych - przekazano.

Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny.

Święto ulicy Stalowej 2023 - utrudnienia w ruchu

Okoliczni mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia spowodowane organizacją imprezy. Jak przekazali organizatorzy, w nocy z 16 na 17 czerwca zostanie zamknięty fragment ulicy Stalowej między ulicami Szwedzką a Czynszową. Pojawił się więc apel, aby zaparkować samochody na innym obszarze. Dodatkowo, w trakcie Święta nie będzie możliwości wjechania na posesje znajdujące się na tym terenie i wyjechania z nich.

Organizatorzy poinformowali, że fragment ulicy będzie zamknięty od północy z 16 na 17 czerwca do 2:00 z 18 na 19 czerwca.

- W trosce o bezpieczeństwo uczestników święta oraz Waszego mienia samochody pozostawione w zamkniętej strefie zostaną odholowane zgodnie z wymogami służb porządkowych i jednostek dbających o porządek podczas imprez miejskich - zaznaczono.

Zobacz, jak wyglądał Nightskating Warszawa 2023:

Rolkarze opanowali Warszawę w Dzień Dziecka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE