Most Południowy będzie nosił nazwę Mostu Niemena? Jest taka propozycja

2021-02-22 11:01
Most Południowy
Autor: GDDKiA Most Południowy ma 1,5 km długości i połączy Wawer z Wilanowem

Do Urzędu m.st. Warszawy wpłynęła propozycja nazwy dla nowego mostu południowego. Czy będzie on Mostem Niemena?

Propozycję złożył Marek Gaszyński, znany i popularny dziennikarz muzyczny i autor tekstu jednego z największych przebojów Czesława Niemena pt. "Sen o Warszawie". To on wysłał do Zespołu Nazewnictwa Miejskiego działającego przy Urzędzie m.st. Warszawy propozycję nazwy Most Niemena dla nowego mostu południowego. Dołączył do niej również swoje uzasadnienie. "Jestem przekonany i mocno wierzę w to, że wielu warszawiaków poprze moje zdanie, a wielu warszawiaków ucieszy ta nazwa. A już na pewno przedłuży pamięć o twórcy, którego trudno zastąpić" - napisał. "Wyobrażam sobie taki obrazek. Jest sierpniowa niedziela, rodzina samochodem wybiera się z domu w Wilanowie nad Zalew Zegrzyński. Ojciec pyta: „Którym mostem jedziemy?”, Matka odpowiada „Mostem Niemena”. Ich synek Piotruś pyta: „Kto to jest Niemen?”. Mama i Tata opowiadają o Niemenie i w ten sposób przy okazji jedno pokolenie przekazuje następnemu poprzez symboliczny most wiedzę o naszym wielkim pieśniarzu" - dodał w swoim uzasadnieniu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jan Lityński nie żyje. Tragiczna śmierć legendy "Solidarności"
Sonda
Czy tęsknisz za ciepłem i wiosną?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE