Mława: TYSIĄCE PUDEŁ W POWIETRZU - wichura zrobiła gigantyczny bałagan [WIDEO]

2022-01-17 14:23
Wichura w Mławie
Autor: Robert Szeluga / https://www.facebook.com/pawelimartalowcyburz Wichura w Mławie

Na nagraniu widzimy tysiące styropianowych pudeł porwanych przez wiatr. To jeden ze skutków wichury, która 17. stycznia nawiedziła Mławę. Film trafił do sieci. Znajdziecie go również w naszym artykule.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej 16. stycznia wydał ostrzeżenia przed porywistym wiatrem i obfitymi opadami śniegu dla całej Polski. Już następnego dnia, 17. stycznia, zapowiadanej wichury doświadczył cały kraj. Potężny wiatr dotknął też województwo mazowieckie. Nad samą Warszawą przeszła burza śnieżna. W stolicy doszło też do groźnego wypadku - ciężarówka z naczepą wywróciła się na auto osobowe. W wielu innych miejscowościach wiatr powodował zaś duże szkody. Nieciekawie było między innymi w Mławie. Zimowa burza na chwilę sparaliżowała całe miasto. Znacznie dłużej będzie zaś trwało uprzątnięcie spowodowanego przez nią bałaganu. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widzimy, jak wiatr porywa z ziemi tysiące styropianowych pudeł. Silny strumień powietrza zaniósł je na pobliskie pola.

Poradnik Zdrowie: migotanie przedsionków

Potężna wichura porywa lekkie pudła - WIDEO

Wideo z Mławy zostało opublikowane między innymi na Facebooku Pogoda i klimat - Łowcy Burz Paweł i Marta Błaszkowscy. Autorem filmu jest zaś Robert Szeluga. Na nagraniu widzimy teren jednego z mławskich zakładów produkcyjnych. Zgromadzone na placu styropianowe pudła nie zostały niczym zabezpieczone, więc potężny wiatr porwał je z ziemi. Z tego, co widzimy możemy wnioskować, że sprzątanie potrwa bardzo długo. Wichura rozniosła bowiem pudła na okoliczne pola. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE