Mknęła na hulajnodze, wystarczyła sekunda. Strażnicy od razu musieli działać

2022-08-11 12:36
Straż miejska hulajnoga elektryczna
Autor: Straż miejska

Hulajnoga elektryczna jest szybkim i praktycznym, ale niekoniecznie w pełni bezpiecznym środkiem transportu. Przekonała się o tym 17-latka, która doznała stosunkowo poważnego wypadku podczas jazdy ulicami Pragi-Północ. Szybkiej pomocy udzielili jej na szczęście strażnicy miejscy.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło ok. godziny 17:20 w środę, 10 sierpnia. 17-latka poruszała się na hulajnodze elektrycznej u. Strzelecką. W pewnym momencie wjechała w dziurę, której nie zauważyła. Niestety skończyło się to przekoziołkowaniem, a dziewczyna była potłuczona i poraniona.

Czytaj również: Zagadka śmierci małżeństwa w Kiełpinie. Co zeznał syn pary?

Praga-Północ: wypadek na hulajnodze elektrycznej

O wypadku strażników miejskich poinformowała kobieta, która znalazła ich na ul. Szwedzkiej. Funkcjonariusze od razu ruszyli, aby udzielić 17-latce pomocy. Poza wezwaniem pogotowia ratunkowego, okryli ją również kocem termicznym. 

Mimo że po przyjeździe na miejsce ratownicy całkowicie przejęli opiekę nad ranną, na tym nie zakończyła się wcale praca strażników. Ci szybko zgłosili służbom drogowym awarię nawierzchni, aby nikt inny nie stał się ofiarą podobnego zdarzenia.

Gdzie można jeździć hulajnogą elektryczną?

"Przypominamy, że jazda hulajnogą elektryczną po jezdni jest dozwolona wyłącznie na drogach, gdzie dopuszczalna prędkość nie przekracza 30 km/h i to pod warunkiem, że nie ma tam wyznaczonej osobnej drogi dla rowerów (ścieżki rowerowej). W przeciwnym razie hulajnogą elektryczną należy poruszać się po chodniku, dostosowując prędkość do prędkości pieszych" - informują strażnicy.

Potrącenie pieszej przez hulajnogę przy Dworcu Centralnym w Warszawie

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Lepiej uważać, bo po powrocie z wakacji może czekać okropna niespodzianka. Policja apeluje
  2. Fałszywi policjanci okradli 63-latka. Dla oszustów zaciągnął wielki kredyt
  3. Lepiej się nie spóźnić. Dodatkowe pieniądze dla mieszkańców Warszawy, trzeba złożyć wniosek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE