Mieszkańcy zdecydują kogo wesprzeć po pandemii? Radny chce zmiany w budżecie obywatelskim

2021-01-05 17:12
pieniądze
Autor: pixabay.com

Niemal co trzecia złotówka z budżetu obywatelskiego na wsparcie przedsiębiorców dotkniętych pandemią - taki pomysł na zmiany w przyszłorocznych projektach ma wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz. W interpelacji do prezydenta miasta pyta o prawne możliwości wprowadzenia takiej zmiany.

ESKA XD #013

Niemal co trzecia złotówka z budżetu obywatelskiego na wsparcie przedsiębiorców dotkniętych pandemią

Wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz w interpelacji do prezydenta miasta pyta o prawne możliwości wprowadzenia głosowania na wsparcie przedsiębiorców. Chce, by 30 procent kwoty, którą Warszawa będzie przeznaczać na głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim mogło zostać przeznaczone na remonty, zakup wyposażenia czy organizację wydarzeń przez poszkodowanych przedsiębiorców.

Czytaj także: Budżet Obywatelski Mazowsza 2020: Jakie projekty zwyciężyły w głosowaniu?

- Może to być dobrym impulsem dla przedsiębiorców, którzy ponieśli straty, gdy ich lokale w trakcie pandemii zostały zamknięte - przekonuje Sławomir Potapowicz.

Stołeczny ratusz dopiero pochyli się nad zapytaniem Potapowicza. Radny twierdzi, że przeszkód być nie powinno, jednak ratusz po konsultacji z prawnikami odmówił już kilka lat temu wydzielenia części budżetu wyłącznie na zieleń.​

Czy zatem pomysł ma szansę wejść w życie? Odpowiedź poznamy dopiero po analizie prawników.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE