Mieszkańcy Siekierek przeciwni budowie spalarni. Tysiąc podpisów pod petycją!

2021-04-19 14:44
Elektrociepłownia Siekierki
Autor: Wikipedia, CC, 2010

Mieszkańcy Siekierek przeciwni budowie spalarni. Tysiąc podpisów pod petycją! Inwestycja "z zaskoczenia" i bez rozmów z sąsiadami. Tak o planowanej inwestycji w elektrociepłowni Siekierki mówią mieszkańcy osiedla Augustówka. Spółka nie odnosi się do zarzutów.

Raport z anteny 19.04, godz.10

Spalarnia śmieci na Siekierkach powstanie - bez rozmów z sąsiadami?

Mieszkańcy osiedli nieopodal elektrociepłowni alarmują, że inwestycja bardzo im utrudni życie. Rocznie wjeżdżać tam będzie ponad 60 tys. TIR-ów!

- Elektrociepłownia pomimo posiadania bocznicy kolejowej planuje dowozić odpady z wykorzystaniem TIR-ów. Będą przepychać się ulicami Mokotowa, Wilanowa, Czerniakowa... - mówi Stanisław Adamczyk ze stowarzyszenia Augustówka Małe Siekierki IV.

Czytaj także: URSYNÓW: Muniek Staszczyk i Dr Misio ŚPIEWAJĄ W OBRONIE PSIEJ GÓRKI

Na spotkaniu z radą dzielnicy Wilanów inwestor miał zapewniać, że inwestycja będzie mieć filtry, a kominy są na tyle wysokie, że zanieczyszczenia rozniesie wiatr. Mieszkańcy nie wierzą w te zapewnienia.

- Na terenie Mazowsza mamy wiele dni, kiedy wiatr nie wieje w ogóle. Będziemy mieć tutaj komorę gazową. Problem dni bezwietrznych nie został rozwiązany - dodaje Adamczyk.

Spółka PGNiG Termika nie odnosi się do zarzutów okolicznych mieszkańców. W oświadczeniu przesłanym mediom pisze jedynie, że inwestycja jest w "fazie planowania", a niedawno zmieniły się osoby odpowiedzialne za projekt w zarządzie.​

Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE