Mieszkańcy mieszkańcom. Kolejna edycja wyjątkowej zbiórki na Woli

2021-03-02 18:59 Ewa Sas
Materiały organizatora
Autor: Materiały organizatora

Nie są przedstawicielami żadnej fundacji ani stowarzyszenia. Pomagali swoim ubogim sąsiadom w Boże Narodzenie i postanowili nie zarzucać od razu tej energii do niesienia dobra. Już po raz piąty mieszkańcy Woli organizują zbiórkę pod hasłem Wielkanocna Paczka.

To będzie prawdziwy „Maraton po życie”. Przejadą Polskę by zebrać środki na leczenie małej Mai

Nie trzeba robić wielkich rzeczy, żeby nieść pomoc

Starsza pani, sąsiad który stracił zdrowie, mężczyzna który wyszedł z kryzysu bezdomności. Takim osobom pomagają organizatorzy Wielkanocnej Paczki. To ludzie, których spotykają na co dzień w swoim życiu. Pomagają im lokalnie, na Woli. - Dobre rzeczy nie muszą się dziać odgórnie. Możemy własnymi siłami, lokalnie zacząć działać i zmieniać swój świat tu i teraz, gdzie jesteśmy - przyznaje Justyna Bendowska, współorganizatorka zbiórki.

Nie chodzi tylko o pomoc materialną, ale też o pamięć - Ta świadomość, że ktoś o mnie pamięta. Nawet jeżeli czuję, że przez to, że jestem chory, że jestem biedny, mogę mniej znaczyć niż inni ludzie, to nieprawda, bo jest ktoś, kto o mnie pamięta - mówi Justyna Bendowska.

Pomoc w trzech wymiarach

Organizatorzy zbierają zarówno jedzenie, jak i środki na jego zakup. - Zbieramy przede wszystkim żywność długoterminową, czyli mąka, cukier, oleje. Też produkty na święta, ale w formie hermetycznej, żeby one się nie zepsuły - wylicza Justyna Bendowska i przyznaje, że to zbiórka prywatna, dlatego w celu przekazania rzeczy najlepiej skontaktować się z nią na Facebooku.

Cały czas prowadzona jest też zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl .Pomoc trafi także do potrzebujących z Nowego Miasta nad Pilicą. 20 marca organizatorzy zbiórki ruszą na zakupy niezbędnych produktów spożywczych. Bo potrzebującym brakuje wszystkiego, także tego co nieodłącznie wiąże się z Wielkanocą - Nie stać ich czasami na jajka, gdzie ja nie wyobrażam sobie tych świąt bez jajek - przyznaje Justyna Bendowska. Organizatorzy założyli też na Facebooku grupę z charytatywnymi aukcjami. Znajdziecie ją pod hasłem "Licytuj i pomóż wspaniałym rodzinom - paczka wielkanocna"

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!