Mecz Legia Warszawa - Dynamo Kijów - wiemy, ile pieniędzy zebrano dzięki spotkaniu!

2022-04-28 18:58

Ponad milion złotych dla uchodźców z Ukrainy zebrano podczas "Meczu o Pokój" Legia Warszawa - Dynamo Kijów, przegranym przez gospodarzy 1:3 - poinformował stołeczny klub z Łazienkowskiej.

Cała suma dla ukraińskich uchodźców wewnętrzynch

Podczas samego spotkania rozegranego 12 kwietnia w Warszawie oraz dzięki towarzyszącym widowisku zbiórkom i aukcjom charytatywnym zebrano dokładnie kwotę 1 042 000 zł. Cała suma zostanie przekazana przez współorganizatora wydarzenia Ambasadę Ukrainy uchodźcom wewnętrznym w Ukrainie. Mecz obejrzało ponad 18 tysięcy widzów. "Mamy satysfakcję, że to szlachetne wydarzenie z udziałem Legii Warszawa miało wymiar międzynarodowy i – co dla nas najważniejsze – przyczyniło się do realnej pomocy osobom pokrzywdzonym wojną. Dziękujemy drużynie Dynama Kijów, ambasadzie Ukrainy, kibicom, sponsorom i setkom osób, którzy w trosce o los narodu ukraińskiego zaangażowali się w stojącą na wysokim poziomie organizację spotkania. Zostając pierwszym gospodarzem europejskiego cyklu Meczu o Pokój otrzymaliśmy wyrazy uznania w wielu środowiskach w Polsce i zagranicą, wśród fanów futbolu, jak i osób z innych obszarów życia publicznego, biznesu, dyplomacji, które przy tej szczególnej okazji do nas dołączyły. Cieszymy się, że wspólnie okazaliśmy ogromne pokłady empatii i solidarności, a stadion Legii stał się obiektem kumulującym te uczucia" - powiedział prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski.

Tak powstają nowe pociągi SKM dla Warszawy. Produkcja krok po kroku

Mecz Legii z Dynamem był piłkarskim, artystycznym i antywojennym widowiskiem, które zwróciło uwagę świata sportu i społeczności międzynarodowej na dramatyczny los zwykłych ludzi, zmuszonych do pozostawienia swoich domów i rodzin w wyniku inwazji Rosji.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!