Matura poprawkowa 2020 - WYNIKI, rekrutacja. Kiedy wyniki egzaminu? Czy można się odwołać?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - laptop. Fotografia ilustrująca artykuł

Matura poprawkowa 2020 - WYNIKI, rekrutacja. Gdzie sprawdzić wynik egzaminu? Czy można się odwołać?

2020-09-30 7:13

Matura poprawkowa 2020 - WYNIKI, rekrutacja. Kiedy wyniki egzaminu? Czy można się odwołać? Matura poprawkowa już za nami! Egzamin odbył się 8 września. Jak informował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, chęć do przystąpienia zgłosiło 57,3 tys. abiturientów. Kiedy poznamy wyniki ich testów? Gdzie i o której można je sprawdzić?

Spis treści

  1. Matura poprawkowa 2020 - WYNIKI
  2. Matura poprawkowa 2020 - rekrutacja
  3. Matura poprawkowa 2020 - czy można się odwołać?
  4. Matura 2020 - jak się odwołać od wyniku matury?

Matura poprawkowa 2020 - WYNIKI, rekrutacja. Kiedy wyniki egzaminu? Czy można się odwołać? Egzaminy próbne już zna nami! Testy dla osób, które chciały poprawić swój wynik odbyły się 8 września. W tym roku wyjątkowo absolwenci zasiedli w ławkach o godzinie 14. W poprzednich latach egzamin poprawkowy odbywał się o poranku. Każdy chętny mógł poprawić tylko jeden przedmiot. Prawo do poprawki miało 17,2 proc. osób, które nie zdały matury 2020. Blisko 43,2 tys. maturzystów zadeklarowało chęć przystąpienia do pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki. Do egzaminu poprawkowego z języka polskiego ma przystąpić niecałe 7,4 tys.

Matura poprawkowa 2020 - WYNIKI

Wyniki egzaminów poprawkowych maturzyści poznają 30 września. Będzie je można sprawdzić  sprawdzić online, bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem specjalnej strony Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. W pierwszym terminie, jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, maturę zdało 74 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Matura poprawkowa 2020 - rekrutacja

Rekrutacja na studia w roku akademickim 2020/21 na większości uczelni została przedłużona. Niektóre z uniwersytetów przesunęły również rozpoczęcie roku na połowę października. Warto zatem sprawdzić, jakie indywidualne zasady wprowadziła interesująca was uczelnia.

Matura poprawkowa 2020 - czy można się odwołać?

TAK. Do wyniku matury 2020 można się odwołać. Odbywa się to poprzez dopełnienie następujących etapów:

  • Wypełnienie wniosku o wgląd do arkusza
  • Wniosek o weryfikację sumy punktów
  • Odwołanie do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego

Matura 2020 - jak się odwołać od wyniku matury?

By odwołać się od wyniku musimy ubiegać się o wgląd do arkusza CKE. Na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych znajdziemy wnioski, które w tym celu należy wypełnić. Wypełnić będziemy musieli dane osobowe i informacje o przedmiocie, który chcemy sprawdzić i jego poziomie. Wniosek należy składać do dyrektora swojej OKE. Można to zrobić drogą tradycyjną lub elektroniczną. Na dalsze informacje oczekujemy przez kilka dni. Po wglądzie w pracę zgłosić błąd należy do OKE w ciągu dwóch dni roboczych. Nasza pracę ponownie sprawdzi inny egzaminator i zadecyduje o jej wyniku. Jeśli wynik weryfikacji nie jest dla nas satysfakcjonujący pozostaje ostatnia możliwość, czyli odwołanie do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego.

Więcej informacji znajdziecie w tym artykule: Matura 2020 - jak się odwołać od wyniku matury? [INSTRUKCJA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE