Ludzkie czaszki na Polu Mokotowskim. Prokuratura bada sprawę

2022-08-10 14:55
Remont Pola Mokotowskiego
Autor: Zarząd Zieleni Warszawy

Podczas prac remontowych w najpopularniejszym parku w Warszawie robotnicy natknęli się na tajemnicze szczątki. Roboty zostały wstrzymane na kilka godzin. Sprawą zajmuje się teraz prokuratura.

Podczas prac remontowych na Polu Mokotowskim natknięto się na kości niewiadomego pochodzenia. Robotnicy musieli przerwać prace na kilka godzin.

Szczątki na Polu Mokotowskim

Jak powiedziała portalowi eska.pl rzeczniczka Zarządu Zieleni Warszawy, Katarzyna Kwiecień-Łukaszewska, na miejsce wezwana została specjalistyczna firma a fragment terenu odgrodzono. Wezwano także policję i prokuraturę.

- Podczas prac budowlanych na terenie Pola Mokotowskiego odnaleziono kości. Zostały zabezpieczone. Zostanie teraz powołany biegły, który ustali, czy znalezione kości należały do człowieka, czy zwierzęcia - przekazała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Znaleziono ludzkie czaszki

Jak udało się dowiedzieć nieoficjalnie portalowi eska.pl, wśród znalezionych kości są ludzkie czaszki. Na razie nie wiadomo, jak stare są odnalezione szczątki. Pole Mokotowskie w dzisiejszym kształcie powstało po II wojnie światowej. Wcześniej w miejscu obecnego parku znajdowały się między innymi lotnisko i tor wyścigów konnych.

W 2019 roku na skraju parku od strony ul. Rostafińskich badania prowadził Instytut Pamięci Narodowej. Poszukiwane były wówczas miejsca pochówku ofiar komunizmu, straconych w pobliskim areszcie śledczym przy ul. Rakowieckiej.

Warszawa. Bulwary Wiślane lśnią czystością! Wielkie sprzątanie nad Wisłą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE