Lotos Syrenka Teqball Cup w Warszawie. Zobaczcie rozgrywki nowej widowiskowej dyscypliny sportu!

2022-07-27 12:49

W dniach 29-31 lipca na warszawskiej plaży MONTA Beach zostanie zorganizowany turniej Lotos Syrenka Teqball Cup o randze Plażowych Mistrzostw Polski Teqball. Będzie to doskonała okazja do poznania tej jednej z najbardziej widowiskowych i prężnie rozwijających się dyscyplin sportowych. Najlepsi zawodnicy z kraju rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski aż w pięciu kategoriach.

Teqball - widowiskowe rozgrywki na zakrzywionym stole

Teqball to ciągle rozwijająca się dyscyplina, która regularnie zyskuje coraz większe grono sympatyków - warto jednak usystematyzować charakterystykę tego sportu. Specyfika Teqball polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami przy specjalnie wyprofilowanym stole. Sama dyscyplina ma swoje początki w 2014 roku i została wymyślona na Węgrzech. Pojedynki Teqball są bardzo widowiskowe i potrafią zagwarantować dużo pozytywnych emocji dla każdej obserwującej ten sport osoby. Rozgrywki Teqball mogą odbywać się zarówno w formule singlowej, deblowej jak i debla mieszanego (mikst) – turnieje mogą być rozgrywane zarówno na hali jak i na plaży. Ambasadorami Teqball są chociażby Ronaldinho, Carles Puyol, natomiast w Polsce za promocję dyscypliny odpowiadają Michał Listkiewicz (aktualny prezes Polskiego Związku Teqball), Michał Żewłakow czy Paweł Golański (byli reprezentanci Polski w piłce nożnej).

Dramatyczna walka o życie przechodnia

Lotos Syrenka Teqball Cup - III Plażowe Mistrzostwa Polski

Lotos Syrenka Teqball Cup to plażowy turniej Teqball o randze Plażowych Mistrzostw Polski, który zostanie zorganizowany w dniach 29-31 lipca na obiektach MONTA Beach przy ulicy Gen. Mariusza Zaruskiego 12. To właśnie w tym miejscu rozgrywane są chociażby turnieje World Tour w siatkówce plażowej. Zawodnicy biorący udział w turnieju będą mogli podziwiać widok na Stadion Narodowy oraz panoramę Warszawy, co tym bardziej wpłynie na wyjątkowość sportowej atmosfery wydarzenia. Biorąc pod uwagę datę i miejsce wydarzenia oraz udział zawodników z całej Polski, turniej jest idealną okazją do rozpowszechniania wiedzy i kultywowania pamięci o Powstaniu Warszawskim – projekt organizowany jest pod hasłem "Ku czci Powstańców Warszawskich".

Lotos Syrenka Teqball Cup w pięciu kategoriach

Turniej zostanie rozegrany w pięciu kategoriach. Zawodnicy powalczą o medale w singlu kobiet i mężczyzn, deblu kobiet i mężczyzn oraz deblu mieszanym. Teqball ciągle się rozwija, a wyodrębnienie tylu kategorii jest kolejnym krokiem w ewolucji dyscypliny.

Pierwsze Plażowe Mistrzostwa Polski Teqball odbyły się dokładnie dwa lata temu na plaży Sobótka w Płocku. Historycznym zwycięzcą został Adrian Duszak, który triumfował zarówno w kategorii singlowej oraz deblowej w parze z Bartłomiejem Frańczukiem. W ubiegłym roku zawodnicy rywalizowali w Sosnowcu - trzech złotych medali podczas tegorocznej edycji będzie bronił Bartłomiej Frańczuk, który triumfował w singlu mężczyzn, deblu mężczyzn (w parze z Adrianem Duszakiem) oraz deblu mieszanym (w parze z Moniką Walak). Triumf w singlu kobiet rok temu padł łupem Aleksandry Orzechowskiej, która wygrała również rywalizację debla kobiet w parze z Agnieszką Rybicką.

Sportowa rywalizacja i koncert na plaży

Oprócz rywalizacji sportowej, dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników będzie koncert zespołu Ani Słowa Band, który odbędzie się na terenie MONTA Beach w sobotę 30 lipca od 20:00. Lotos Syrenka Teqball będzie także okazją do uczczenia 5-lecia istnienia Polskiego Związku Teqball – przypomnienia początków istnienia tej organizacji, jej rozwoju oraz przedstawienia planów na przyszłość i pomysłów dalszej promocji Teqball w Polsce.

Wydarzenie z patronatem prezydenta Warszawy

Organizatorem wydarzenia jest Polska Fundacja Sportu i Kultury, wspierana przez Polski Związek Teqball. Polska Fundacja Sportu i Kultury na czele z Prezesem organizacji Panem Tomaszem Zabielskim w poprzednich latach zrealizowała już wiele inicjatyw związanych z rozwojem Teqball w Polsce, jak chociażby Turniej im. Józefa Bema w Chełmie czy rozegrane w ubiegłym roku międzynarodowe turnieje Ząbki Teqball Challenger Cup oraz pierwszą edycję plażowego turnieju Syrenka Teqball Summer Cup, które przyciągnęły do naszego kraju najlepszych zawodników Teqball z całej Europy. W grudniu 2021 roku Polska Fundacja Sportu była również zaangażowana w organizację w Gliwicach Teqballowych Mistrzostw Świata, na których to Adrian Duszak zdobył brązowy medal w grze singlowej.

Realizacja tak wyjątkowego i dużego turnieju jak Syrenka Teqball Cup nie byłaby możliwa bez wsparcia Partnerów i instytucji publicznych. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest Lotos - polski koncern naftowy. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, które chętnie angażuje się we wspieranie tak ciekawych i oryginalnych przedsięwzięć sportowych. Partnerem wydarzenia jest również Main Events, odpowiadający za kwestie organizacyjno-techniczne turnieju. O wysokiej randze turnieju niech świadczy również fakt, że turniej swoim patronatem honorowym zdecydował się objąć Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Chętni sprawdzą się w Teqball!

Dla mieszkańców Warszawy z pewnością będzie to świetna okazja do poznania nowej dyscypliny, która stanowi świetną alternatywę do aktywnego spędzania wolnego czasu. Co ważne, mecze finałowe oraz szerokie relacje z wydarzenia będą transmitowane w TVP Sport, dzięki czemu cała Polska będzie mogła jeszcze mocniej usłyszeć o tej ciekawej dyscyplinie.

Koniec lipca to idealny czas na udział w tego typu wydarzeniach. Sporty plażowe podbijają serca każdego sympatyka ciekawych widowisk i potrafią wzbudzić wiele pozytywnych emocji. Warto zatem poznać ten ciekawy sport oraz samemu spróbować swoich sił. Wydarzenie jest adresowane również do dzieci i młodzieży. Dla wszystkich chętnych osób przez cały czas trwania imprezy będzie dostępny stół Teqball, który zostanie ustawiony na wysokości MONTA Beach przy bulwarach wiślanych. Zapraszamy do śledzenia relacji z wydarzenia w kanałach komunikacji Polskiej Fundacji Sportu i Kultury oraz Polskiego Związku Teqball.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE