Lotnisko Warszawa-Modlin

i

Autor: Markus Winkler/Wikimedia Commons

Lotnisko w Modlinie przeżywa renesans. Ma lepsze wyniki niż przed pandemią

2023-02-23 12:48

Lotnisko Warszawa-Modlin od początku swojego powstania cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością. W ostatnim czasie można jednak zauważyć wyraźny sukces tego miejsca. Z jego usług korzysta więcej pasażerów niż przed pandemią Covid-19.

Coraz więcej osób lata z lotniska Warszawa-Modlin

Port lotniczy Warszawa-Modlin notuje ogromny wzrost liczny pasażerów. W samym pierwszym miesiącu 2023 roku lotnisko to obsłużyło 220 tysięcy 76 pasażerów. Łącznie więc odbyło się 1 471 operacji lotniczych. W porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku jest to wzrost aż o 113 procent!

Gdzie najczęściej latali pasażerowie lotniska? Najbardziej popularnym kierunkiem podróży okazał się Londyn. Na kolejnych miejscach uplasowały się Mediolan, Dublin i Rzym. Przedstawiciele Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin ogromnie cieszą się z trendu wzrostowego w przewozach pasażerskich.

Czytaj także: 500 plus w czasach rosnącej inflacji. Ile powinno obecnie wynosić świadczenie?

- Natomiast porównując pod względem liczby pasażerów pierwszy miesiąc z poprzednich lat do tegorocznego stycznia widzimy, odpowiednio, 100,9 proc. wartości dla 2020 roku i aż 158,8 proc. dla roku 2022 - informują przedstawiciele lotniska.

Popularne destynacje i wzrost zainteresowania podróżnych

W minionym miesiącu najpopularniejszym kierunkiem wśród pasażerów okazał się Londyn, a w następnej kolejności: Mediolan, Dublin, Rzym, Wiedeń, Paryż, Brukselę, Sztokholm, Barcelonę i Oslo.

- W ostatnim czasie widzimy mocno ożywione działania najemców i innych podmiotów biorących udział w poszerzaniu oferty naszego lotniska i potwierdzających jego atrakcyjność. To ma przełożenie na wciąż rosnące zainteresowanie współpracą z nami nie tylko w dziedzinie transportu powietrznego, ale także usług świadczonych na naszym terenie czy reklamy - mówi Tomasz Szymczak, p.o. Prezesa Zarządu, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu.

Czytaj także: Warszawskie metro jest nawiedzone? Wielka tajemnica podziemnych tuneli

Ważne wydarzenia

Dodatkowo dwa styczniowe dni: wtorek 17.01 i środa 18.01, stały pod znakiem lądowań męskich drużyn piłki ręcznej - reprezentacji narodowych Korei Południowej, Urugwaju, Tunezji i Maroka. Na piłkarzy czekały autokary i droga z Lotniska Warszawa/Modlin do Płocka. Tam w hali widowiskowo-sportowej rozegrano mecze o Puchar Prezydenta, w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn odbywających się w Polsce i Szwecji.

W ostatnią niedzielę stycznia, wzorem wielu poprzednich lat, na Lotnisku Warszawa/Modlin odbyła się zbiórka do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem udostępniono teren lotniska wolontariuszom, młodym strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej - Ratownictwa Wodnego z Modlina Twierdzy.

Czytaj także: Licytacje WOŚP 2023. Zwiedzanie podziemi PKiN i rejs motorówką z Trzaskowskim to dopiero początek

Wielkie cięcia w warszawskiej komunikacji. Coraz ciężej dojechać na lotnisko
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE