Lokal na start za złotówkę? Jest pomysł wsparcia młodych przedsiębiorców!

2021-01-12 14:09
Lokal za złotówkę
Autor: pixabay.com

Jak pomóc pustoszejącej Warszawie i zachęcić do działania młodych przedsiębiorców? Zdaniem miejskiej radnej KO Renaty Niewiteckiej, wystarczy umożliwić początkującym biznesmenom wynajem miejskich lokali za symboliczną złotówkę. Już od kilku lat pomysł cieszy się powodzeniem w Gdańsku, zainteresował też stołecznych urzędników.

Trening na schodach | ESKA XD - Fit vlog #13

Flagi państw. Czy rozpoznasz państwo po fladze? Sprawdź się! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Spójrz na flagę i powiedz, jakie to państwo:
Flagi państw

​Rozkręcenie biznesu za złotówkę?

Według stołecznej radnej Koalicji Obywatelskiej Renaty Niewiteckiej, właśnie tyle powinna wynosić opłata za metr kwadratowy powierzchni w lokalach wynajmowanych od miasta. Dotyczyłoby to jednak wyłącznie początkujących przedsiębiorców, którzy stawiają swoje pierwsze kroki.

" Chodzi o to, by wynająć lokal na start w atrakcyjnej cenie dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z biznesem. W pierwszym roku za 1 zł, w drugim za 40% stawki, w trzecim za 70% stawki. Pełną wysokość czynszu przedsiębiorca płaciłby dopiero w czwartym roku prowadzenia działalności" - mówi radna KO Renata Niewitecka.

Niewitecka interpelację w tej sprawie złożyła na biurko prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Okazuje się, że program który od kilku lat działa w Gdańsku, ma szansę wspomóc także stołecznych przedsiębiorców.

"Zwrócimy się do Gdańskich Nieruchomości tj. zakładu budżetowego, który jest realizatorem tego programu. Zapytamy o dotychczasowe doświadczenia, bo interesuje nas nie tylko sam pomysł, ale efekty projektu" - mówi rzeczniczka urzędu miasta, Karolina Gałecka.

Warszawscy przedsiębiorcy mogą już skorzystać m.in. z obniżek czynszu w lokalach miejskich, obniżek czynszu dzierżawnego za zajęcie pasa drogi, ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych od nieruchomości oraz podatku od środków transportu czy z bezpłatnego doradztwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE