Linia Ochota-Bródno - ZTM chce zlikwidować kluczowe połączenie dla mieszkańców

2022-04-01 14:18
To kluczowe połączenie dla mieszkańców. ZTM chce je zlikwidować
Autor: um.warszawa.pl

Pomimo, że stacje II linii metra na Bródnie mają być gotowe dopiero po wakacjach, Zarząd Transportu Miejskiego już teraz przedstawił zmiany w komunikacji po otwarciu stacji. Zlikwidowana ma zostać linia łącząca Ochotę z Bródnem, co wywołało protesty miejskich aktywistów.

Według planu ZTM, po otwarciu nowych stacji drugiej linii metra, zniknąć ma tramwaj numer 25. Z ulicy Banach, przez Śródmieście i Pragę, dojeżdża on na Bródno. Według ZTM-u, jego trasa dubluje się z innymi liniami. Innego zdania są aktywiści - 25 to linia, która łączy oddalone od metra części Bródna z Pragą i Saską Kępą. Jego zlikwidowanie spowoduje dla mieszkańców uciążliwe przesiadki i korzystanie z autobusu 509, który często stoi w korkach. To pokazuje też tendencję, jaka jest we władzach miasta - pod pretekstem otwierania nowych odcinków metra, cięte są linie autobusowe i tramwajowe w innych dzielnicach, w tym wypadku na Ochocie i Pradze Południe i nie daje się nic w zamian. ZTM dostrzega połączenie Ochoty z Bródnem (dzięki linii nr 1), ale nie dostrzega Śródmieścia, Kamionka czy Saskiej Kępy. Tamtym mieszkańcom niczego w zamian się nie proponuje - uważa Maciej Saja ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Michal Doleżal o pożegnaniu z kadrą i relacjach z PZN

ZTM obstaje przy swoim

- Ze stacji metra Bródno do Świętokrzyskiej dojedziemy w 20 minut. Tramwajem pokona się tę trasę w ponad 30 minut. Jesteśmy przekonani, że pasażerowie wybiorą metro. Te 10 minut w codziennym pośpiechu jest istotne. Wszystkie relacje linii 25 będą uzupełnione innymi liniami - metrem, ale nie tylko: przy stacji Bródno będzie linia nr 1, która jedzie na Ochotę, będzie linia nr 3, która jeździ po Pradze oraz linia nr 4, która dojeżdża do Centrum. Na Odrowąża i Rembielińskiej będą tramwaje, którymi można dojechać do Centrum - wyjaśnia Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

Zarówno ZTM, jak i Miasto Jest Nasze, zachęcają do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych. Ich szczegółowe terminy znajdziecie TUTAJ.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy dostałbyś się do wojska? Sprawdź się w naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 9
Czy w Polsce istnieje obowiązkowy pobór do wojska?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE