Stadion Legii.

i

Autor: Marcel flickr.com Stadion Legii.

Liga Europy: LEGIA W TARAPATACH! Sytuacja w grupie nie jest dobra

2021-11-25 10:28

Sytuacja w tabeli grupy C Ligi Europy zmieniła się diametralnie po środowym meczu Spartaka Moskwa z Napoli. Niestety wynik tego spotkania nie jest korzystny dla Legii Warszawa, która dziś gra z Leicesterem City. Więcej na ten temat w artykule.

Legia Warszawa jest w trakcie rozgrywek w grupie C Ligi Europy. Wojskowi zaczęli od dwóch zwycięstw - 1:0 ze Spartakiem i 1:0 z Leicesterem. To pozwoliło im przez dłuższy czas utrzymywać pozycję liderów i dopiero dwie porażki z Napoli zrzuciły warszawki klub na drugie miejsce. Sytuację wciąż można było jednak postrzegać jako pozytywną. Wszystko zmieniło się po meczu Spartak Moskwa - Napoli, który rozgrywany był w środę, 24. listopada. Piłkarze z Moskwy sprawili wszystkim zaskoczenie wygrywając nieoczekiwanie z wyżej notowanym rywalem 2:1. Niestety było to spełnienie najgorszego z możliwych scenariuszy dla Legii przed zaplanowanym na 25. listopada starciem z Leicesterem City.

Euro 2025 w Warszawie? Trzaskowski: To wizytówka dla miasta

Co musi zrobić Legia, by pozostać w europejskich pucharach?

Po środowym meczu Sparatak Moskwa - Napoli moskwianie wywalczyli pozycję liderów grupy C. Legia spadła zaś na trzecie miejsce w Tabeli. Na dole jest Leicester. Tabela wygląda obecnie tak:

  1. Spartak Moskwa - rozegrane mecze: 5. Bilans bramek: 9-9. Punkty: 7.
  2. Napoli - rozegrane mecze: 5. Bilans bramek: 12-8. Punkty: 7.
  3. Legia Warszawa - rozegrane mecze: 4. Bilans bramek: 3-7. Punkty: 6.
  4. Leicester City - rozegrane mecze: 4. Bilans bramek: 7-7. Punkty: 5.

Przypomnijmy, że po ostatniej kolejce zwycięzca grupy awansuje do 1/8 finału Ligi Europy. Druga drużyna musi się zmierzyć w play-offach z trzecim zespołem z grupy Ligi Mistrzów. Trzeci klub spada do Ligi Konferencji Europy, natomiast ostatni zespół w tabeli odpada z europejskich pucharów. Jakie opcje ma Legia Warszawa?

Najlepsza byłaby oczywiście wygrana z Leicesterem City. Wówczas Legia wróciłaby na pierwsz miejsce z 9. punktami. Wówczas warszawski klub byłby spokojny o dalszą grę w europejskich pucharach nawet w przypadku przegranej ze Spartakiem w ostatniej kolejce i wygranej Napoli w meczu z Leicesterem. Remis nie jest już tak satysfakcjonujący - Wojskowi zrównaliby się punktami ze Spartakiem i Napoli, ale przez bilans punktów w bezpośrednich starciach zostaliby na trzeciej pozycji. W takim wypadku dużo zależałoby nie tylko od ostatniego meczu ze Spartakiem, ale też od starcia Napoli - Leicester na zakończenie rozgrywek grupowych. Co zaś w przypadku przegranej Legii z Leicesterem 25. listopada? W takim wypadku jedyną szansą na dalszy udział w europejskich rozgrywkach byłaby wygrana ze Spartakiem Moskwa. Przypomnijmy, że mecz z rosyjskim klubem zaplanowano na 9. grudnia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE