Lekkoatletyka na stadionie AWF - w weekend Memoriał Zygmunta Szelesta i Warszawski Mityng Ogólnopolski

2022-06-17 14:30
Bieżnia
Autor: pixabay.com Bieżnia

Fani i fanki lekkiej atletyki będą zachwyceni! W sobotę i niedzielę (18-19 czerwca) na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się ekscytujące sportowe imprezy. W programie między innymi rzut oszczepem, skok w dal i sztafeta U18. Więcej szczegółów w naszym artykule.

W weekend na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbywają się Memoriał Zygmunta Szelesta i Warszawski Mityng Ogólnopolski. Dla stołecznych wielbicielek i wielbicieli lekkiej atletyki będzie to prawdziwe święto! W wydarzeniach biorą udział polskie gwiazdy sportu oraz zawodnicy i zawodniczki z Ukrainy. Wstęp na zawody jest całkowicie darmowy (imprezy finansowane są ze środków miasta). W dalszej części artykułu znajdziecie więcej informacji na temat Memoriału Zygmunta Szelesta i Warszawskiego Mityngu Ogólnopolskiego

Tak powstaje Muzeum Historii Polski

Sobota, 18.06 - Memoriał Zygmunta Szelesta

8. Memoriał Zygmunta Szelesta (4. Inter Europol Mityng) zaplanowano na sobotę, 18 czerwca. Szelest był wybitnym trener polskich oszczepników, jego imieniem nazwano stadion warszawskiej AWF, na którym odbędą się zawody.

W rzucie oszczepem podczas memoriału wystartuje brązowy medalista mistrzostw Polski Piotr Lebioda oraz Mateusz Kwaśniewski - wschodząca gwiazda oszczepnictwa z rekordem życiowym na poziomie ponad 80 metrów. Uzupełnieniem rzutu oszczepem będą biegi kobiet i mężczyzn na 800 i 1500 m oraz konkurs skoku w dal mężczyzn. Początek sobotnich zawodów o godzinie 17:00.

Niedziela, 19.06 - Warszawski Mityng Ogólnopolski

W niedzielę odbędzie się Warszawski Mityng Ogólnopolski. Kibice obejrzą rywalizację sztafet U18. Stawką wyścigu są dwa miejsca i kwalifikacje do udziału w Mistrzostwach Polski. Początek niedzielnych zawodów o 17:00.

Oprócz tego w sobotę i niedzielę odbywają się zmagania w siedmioboju kobiet i dziesięcioboju mężczyzn. Zaplanowano starty w kategoriach młodzieżowych i seniorskich. Na starcie pojawi się najlepsza polska wieloboistka Adrianna Sułek. Zawodniczka w marcu zdobyła halowe wicemistrzostwo świata, a kilka tygodni temu również na drugiej pozycji ukończyła prestiżowy mityng w Götzis. Wynik uzyskany w Austrii, 6429 pkt., to trzeci tegoroczny rezultat na świecie.

Mistrzostwa Ukrainy w wieloboju

Podczas zmagań wystartują też Ukraińcy. Wieloboiści zza naszej wschodniej granicy w Warszawie rozegrają swoje krajowe mistrzostwa. Zawody wieloboistów sobotę i niedzielę zaczną się o 10:00. Więcej informacji o weekendowych wydarzeniach znajdziecie na stronie awf.edu.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE