Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

Autor: PAP / Leszek Szymański Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

Legia - Zagłębie: SKRÓT MECZU. Na takie zwycięstwo czekaliśmy!

2021-12-16 10:30

Legia Warszawa zaliczyła upragnione zwycięstwo! Wojskowi rozbili Zagłębie Lubin 4-0 i dzięki temu uciekli ze strefy spadkowej Ekstraklasy. Był to pierwszy mecz z Aleksandarem Vukovićem na ławce trenerskiej. Skrót spotkania znajdziecie w naszym artykule.

Skrót meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin to coś, czego poszukują kibice Wojskowych, którzy nie mieli okazji śledzić spotkania na żywo. Po serii kompromitujących porażek i mało efektownych zwycięstw warszawski klub w końcu zaliczył upragnione wysokie zwycięstwo w pięknym stylu! Spotkanie rozgrywane w środę, 15. grudnia zakończyło się wynikiem 4-0. Zarówno drużyna jak i kibice odetchnęli z ulgą. Wygrana pozwoliła bowiem Legii Warszawa na opuszczenie strefy spadkowej Ekstraklasy. Klub z Łazienkowskiej 3. przez pewien czas znajdował się na ostatnim miejscu tabeli. Co ważne, było to pierwsze spotkanie Legii Warszawa z nowym trenerem. Dryżynę tymczasowo objął Aleksandar Vuković, który zastąpił rezygnującego Marka Gołębiewskiego. W dalszej części artykułu znajdziecie skrót spotkania.

Skrót spotkania Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

Mecz z 15. grudnia był zaległym spotkaniem Legii Warszawa. Pierwotnie miało być rozgrywane 7. sierpnia, kiedy klub zdawał się być w formie i pełen nadziei na sukcesy zarówno w Ekstraklasie, jak i w Lidze Europy. Przez ten czas Legia znalazła się jednak w kryzysie. Ostatnim pomysłem na wyciągnięcie klubu z zapaści było ponowne zwrócenie się o pomoc do Vukovića. Najwidoczniej charyzma trenera wystarczyła, by podnieść zawodników na duchu, gdyż mecz z Zagłębiem rozegrali koncertowo!

Szpital tymczasowy przeżywa oblężenie

Legioniści rozpoczęli spotkanie dość niepewnie - grali zachowawczo i często wycofywali się z piłką, jednak po pewnym czasie nabrali odwagi. Już w 26. minucie zaowocowało to golem - po serii podań i przy świetnej asyście Slisza do bramki rywali trafił Rafael Lopes. Zagłębie kontratakowało, ale strzał Patryka Szysza wybronił Boruc. Wówczas Legia natarła ze zdwojoną siłą i przed przerwą, w 39. minucie, znów zapunktował Lopes, tym razem po dośrodkowaniu Ribeiro.

Do szatni Legioniści schodzili więc z dwubramkową przewagą, a chwilę po przerwie wynik podwyższył Pekhart, który dostawił nogę do dośrodkowania Jasue. Wynik ustalił Hołownia w 53 minucie. Zagłębie było zdeterminowane, by zdobyć chociaż kontaktową bramkę - trwającą kilka sekund akcję chcieli kończyć Szysz i Zivec, ale Boruc był nie do pokonania. Szansę na 5-0 mieli jeszcze Nawrocki i Muci, lecz piłka nie wpadła do siatki. Mimo to kibice mieli za co być wdzięczni całemu klubowi. Legia Warszawa znów była bowiem drużyną, którą chce się oglądać. Poniżej wideo z wszystkimi golami i najważniejszymi akcjami meczu Legia Warszawa - Zagłębie Lubin.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!