Artur Boruc

i

Autor: Autorstwa Анна Нэсси - https/www.soccer.rugalery1280303photo926077, CC BY-SA 3.0, http/scommons.wikimedia.orgwindex.phpcurid=112212908 / Marcel flickr.com Artur Boruc

Legia Warszawa - kto następcą Artura Boruca? DWÓCH BRAMKARZY na celowniku klubu

2021-11-18 11:37

Artur Boruc to niekwestionowana gwiazda Legii Warszawa, jednak nie zostanie w klubie na wieczność. Wojskowi rozglądają się za jego następcą. Zarząd interesuje się dwoma doświadczonymi goalkeeperami. Kim dokładnie? Dowiecie się z naszego artykułu.

Legia Warszawa szuka bramkarza. Chodzi o kogoś, kto mógłby w przyszłości zastąpić Artura Boruca. Po zakończeniu kariery reprezentacyjnej skupił się on na grze w klubie Wojskowych, gdzie jest niekwestionowaną gwiazdą i filarem drużyny. Jego umiejętności i doświadczenie już wiele razy ratowały Legię. Bramkarz ma już jednak 41 lat i nie można liczyć na to, że będzie występował na boisku przez długie lata. Do tego dochodzą kontuzje i problemy zdrowotne, które wykluczają Boruca na na coraz dłuższe okresy. Legia dysponuje jeszcze Cezarym Misztą i Kacperem Tobiaszem - obaj (a w szczególności Miszta) odznaczają się sporym talentem. Są jednak zbyt młodzi, by obciążyć ich całkowitą odpowiedzialnością za bramkę. Konieczne jest więc znalezienie zawodnika z większym doświadczeniem. Na celowniku Legii jest dwóch bramkarzy, którzy wyraźnie odznaczają się w Ekstraklasie.

Bakalie – skąd się wzięły, co warto o nich wiedzieć?

Legia chce gwiazd z Pogoni Szczecin lub Rakowa Częstochowa

O tym, kogo chcą Wojskowi, jako pierwszy pisał Przegląd Sportowy. Według dziennikarzy, zarząd Legii Warszawa rozważa sprowadzenie na Łazienkowską 3 Dante Stipica z Pogoni Szczecin lub Vladana Kovacevića z Rakowa Częstochowa. Na meczach obu drużyn pojawił się niedawno Radosław Kucharski, dyrektor sportowy Legii. Najprawdopodobniej jego zadaniem było przyjrzenie się grze Chorwata i Bośniaka.

Serwis transfermarkt.pl wycenia obu piłkarzy na 1,5 mln. euro, ale niewykluczone, że Legia musiałaby zapłacić dużo więcej. Obu bramkarzy wciąż obowiązują długie kontrakty z klubami. Bardziej prawdopodobne wydaje się ściągnięcie Kovacevića, gdyż jego agent ostatnio narzekał na niesprawiedliwe traktowanie swojego klienta przez klub i trenera. Z drugiej strony Legia Warszawa prawdopodobnie chce zatrudnić Marka Papszuna, selekcjonera Rakowa. Odtwarzanie konfliktu obu panów na boisku Wojskowych może być więc złym pomysłem. W takim wypadku klub chętniej sięgnie po usługi Stipica.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE