Łazienki Królewskie zachwycają jesienią. Mamy zdjęcia

2022-10-01 19:14

Łazienki Królewskie w Warszawie to idealne miejsce na spacery czy jogging. Park zachwyca szczególnie jesienią, gdy mieni się żółto-czerwonymi barwami. Zobaczcie zdjęcia z początku października 2022 roku.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Łazienki Królewskie to zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na pałac Na Wyspie (Na Wodzie). Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb znajdują się tam cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.

Zobacz także: Jesień w Warszawie mieni się kolorami. Ogród Krasińskich zachwyca spacerowiczów

Od 1960 zespół jest siedzibą Muzeum Łazienki Królewskie.

Łazienki Królewskie to idealne miejsce na spacery czy jogging. Wśród "atrakcji": dziesiątki wiewiórek i kaczek, a także piękne pawie.

Park zachwyca szczególnie jesienią, gdy mieni się żółto-czerwonymi barwami. Zobaczcie zdjęcia z początku października 2022 roku.

Warszawa. Kierowca nie wpuścił do autobusu rowerzystki. "Jest pani młoda, ma pani siłę, żeby jechać na rowerze"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE