Krótsza linia 102 połączyła aktywistów. Będzie petycja i strona internetowa

2020-01-24 16:32

Miasto Jest Nasze, Zielone Mazowsze, mieszkańcy i władze dzielnicy jednym głosem w obronie połączenia Powiśla z Grochowem. Aktywiści tworzą stronę "Silna linia 102" i szykują petycję. Wraz z uruchomieniem metra na Woli Zarząd Transportu Miejskiego zaproponował, by 102 kończyła trasę przy Moście Poniatowskiego.

- To niezrozumiałe. Zarząd Transportu Miejskiego chce zaoszczędzić wozokilometry na wolskim odcinku, ale jest całkowicie nieuzasadnione to, by mieszkańcy Pragi Południe mieli odcięty dojazd do Powiśla - mówi Kuba Czajkowski z inicjatywy Silna Linia 102.

Jak dodaje, dojście do metra to dłuższy kawałek, a przejście do tramwaju też jest utrudnione dla osób na wózkach i matek z dziećmi, czy osób starszych. Pomysł oburza też pasażerów. - Do metra Stadion Narodowy jest kawał drogi! - mówią.

Tymczasem Zarząd Transportu Miejskiego na razie mówi o konsultacjach, które potrwają do 9 lutego.​ Propozycje zmian obejmują łącznie 20 linii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE