Królewski Ogród Światła w Wilanowie 2020 znów zachwyca! Kiedy można go odwiedzić? [GODZINY OTWARCIA, BILETY, CENY]

2020-02-03 21:23 AGO
Królewski Ogród Światła w Wilanowie
Autor: Fot. Marcin Mastykarz, mat. prasowe wilanow-palac.pl Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Królewski Ogród Światła w Wilanowie  to jedna z ulubionych atrakcji warszawiaków. Tysiące kolorowych diod ułożonych w finezyjne kształty robią wrażenie! Zwiedzających raczej nie brakuje, ale w tym sezonie przygotowano nowe atrakcje, które przyciągają dodatkowych widzów! Sprawdź godziny otwarcia i ceny biletów.

Królewski Ogród Światła jest jesienno-zimową instalacją, rozświetlającą ogród przy pałacu w Wilanowie. Codziennie po zmroku zapalane są kolorowe diody, ułożone w finezyjne kształty. Do pałacu prowadzi 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna.

W tym sezonie pojawiła się zupełnie nowa część wystawy – Ogród Różany, w którym „zakwitło” sześć tysięcy zmieniających kolory róż!

- Goście odwiedzający wilanowski park po zmroku wkraczają w przestrzeń, w której mogą się poczuć jak na królewskim dworze. Na dziedzińcu wita ich strzeżona przez orły rozświetlona pergola, a w ogrodzie północnym mogą spacerować aleją obsadzoną pnączami oraz zobaczyć XVII-wieczną altanę - czytamy na stronie Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Królewski Ogród Światła 2020 – godziny otwarcia

Pokazy w Królewskim Ogrodzie Światła w Wilanowie można oglądać codziennie do 23 lutego. Wystawa jest czynna godzinach od 16-21. Należy jednak pamiętać, że ostatnie wejście odbywa się o godzinie 20.00.

Królewski Ogród Światła 2020 – ceny biletów

Za wstęp do Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie trzeba zapłacić. Ceny biletów są zależne od dni tygodnia.

Dzieci do lat siedmiu mogą zwiedzić wystawę za darmo. Od poniedziałku do piątku zapłacimy 10 zł za bilet zwykły, a 5 zł za bilet ulgowy. Cena wzrasta w weekendy. Jeśli chcemy odwiedzić Królewski Ogród Światła w sobotę lub w niedzielę zapłacimy 20 zł za bilet zwykły, a 10 zł za bilet ulgowy. Ta sama, wyższa cena obowiązuje także 1 i 6 stycznia oraz 14 lutego.

Królewski Ogród Światła 2020 – mappingi

Dodatkowo odbywają się także mappingi - trójwymiarowe pokazy na fasadzie pałacu. W styczniu i w lutym można je zobaczyć tylko w soboty i w niedziele.

17.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”  
18.30 – „Powrót króla”  
19.30 – „W Wilanowie król jest jeden”

Każdy pokaz trwa około 15 minut. Nie musimy kupować dodatkowych biletów, żeby obejrzeć mapping, wystarczy kupić bilet do Królewskiego Ogrodu Światła.