Koronawirus w Warszawie: Rowery miejskie do dezynfekcji! [VETURILO]

2020-03-17 19:52
Veturilo do dezynfekcji!
Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe

W związku z pandemią koronawirusa wiele osób stara się nie opuszczać domów, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby. Mieszkańcy stolicy niechętnie korzystają z metra - zanotowano spadek o ponad 60 proc., unikają też autobusów - odnotowano 50 proc. pasażerów mniej. Wciąż jednak chętnie korzystają z rowerów miejskich.

Rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 zależy także od naszych odpowiedzialnych zachowań. Wybierając ekologiczny środek podróżowania po stolicy – rower Veturilo – pamiętaj o podstawowych zasadach profilaktyki. Operator Warszawskiego Roweru Publicznego dezynfekuje newralgiczne elementy systemu.

Korzystanie z samoobsługowych wypożyczalni i rowerów miejskich Veturilo także teraz może być w pełni bezpieczne. Firma Nextbike – operator systemu – rozpoczęła dezynfekcję elementów, z którymi bezpośredni kontakt mają użytkownicy. W ramach prac serwisowych i relokowania jednośladów, specjalnymi preparatami czyszczone są kierownice, siodła, linki z kodem, a także ekrany dotykowe w terminalach stacji. Jednocześnie zachęcamy użytkowników Veturilo do prowadzenia rowerów w rękawiczkach – aura również do tego skłania - czytamy w komunikacie.

 

Dezynfekcja przedmiotów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE