Koronawirus w Polsce: wracają obostrzenia! Kogo dotyczą? Czym są 'czerwona i żółta strefa'? [LISTA powiatów]

2020-08-06 10:04 A.D.
Koronawirus: wracają obostrzenia! Zmiany dotyczą kilku wojewódźtw [LISTA powiatów]
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

19 powiatów z większymi restrykcjami. Mniej osób na weselach i mniej pasażerów w komunikacji miejskiej. Ministerstwo Zdrowia ogłasza powrót obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Obostrzenia wchodzą w życie w sobotę. Z kolei od 1 września będzie trzeba mieć zaświadczenie - jeśli nie możemy nosić maseczki.

Otrząśnijmy się z beztroski, apeluję o przestrzeganie reżimu sanitarnego - mówi minister Łukasz Szumowski. Regiony będą podzielone na strefy czerwone i żółte. W czerwonych większe obostrzenia, w żółtych mniejsze. W czerwonej strefie 9 powiatów z małopolski, wielkopolski, śląska i woj. łódzkiego tam - będzie trzeba nosić maseczki w przestrzeni publicznej, będą ograniczenia w liczbie gości weselnych i liczbie pasażerów komunikacji miejskiej.

Łagodniejsze rygory mają być wprowadzone w 10 kolejnych powiatach. Chodzi o wymienione wcześniej województwa świętokrzyskie i podkarpackie. Rozporządzenie wejdzie w życie w sobotę. Od 1 września z kolei konieczne będzie posiadanie specjalnego zaświadczenia, które będzie tłumaczyć, że nie możemy nosić maseczki.

Zobacz też: Wesela 2020 zakazane w wybranych powiatach i bez dziadków. Nowe projekty już na stole!

Koronawirus: wracają obostrzenia!

Jakie obostrzenia będą od soboty, 8 sierpnia obowiązywały w powiatach zaznaczonych na czerwono?

  • nakaz zasłaniania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej,
  • zakaz organizacji targów i wydarzeń kulturalnych,
  • zamknięte siłownie,
  • zamknięte kina,
  • zamknięte sanatoria,
  • sport bez kibiców,
  • wesela do 50 osób.
Niebezpieczny Nowy Świat - czy ludzie boją się chodzić ulicami Warszawy? SONDA
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE