Wesela 2020: wszędzie bez dziadków, zakazane w wybranych powiatach. Nowe projekty już na stole!

2020-08-06 6:56 A.D.
Wesela 2020 zakazane w wybranych powiatach: nowy projekt już na stole. Kto powinien się obawiać?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wesela 2020 zakazane w wybranych powiatach? Taki pomysł rządu może już niebawem wejść w życie. Dyrektorzy szkół mają decydować o otwarciu lub zamknięciu swoich placówek, to samorządowcy będą mieli wpływ na nasze śluby. O tym, czy przyjęcie weselne może się odbyć, zdecydować mają władze powiatu. Co gorzej - może to się wydarzyć na kilka dni przed planowaną imprezą! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl Warszawa

Spis treści

  1. Wesela 2020 zakazane - jakie będzie kryterium?
  2. Wesela 2020 zakazane - gdzie możemy spodziewać się odwołanych imprez?
  3. Wesela 2020 bez dziadków - kto nie będzie mógł bawić się z młodymi?

Wesela 2020 zakazane w wybranych powiatach: nowy projekt już na stole. Kto powinien się obawiać? Jak czytamy w Rzeczpospolitej - W ciągu najbliższych dni resort zdrowia może przedstawić listę regionów, w których zakazane będzie urządzanie przyjęć ślubnych. To rozwiązanie mogłoby zadowolić wszystkich. Za odwoływanie wesel odpowiedzialne byłyby jednak same powiaty jako takie, a to już budzi dużo kontrowersji, bo ucierpieliby nie tylko państwo młodzi, lecz również firmy specjalizujące się w przygotowywaniu przyjęć i dekoracji: kwiaciarnie, sale weselne czy fotografowie. Pomysł jest jednym z wielu nad jakimi pochyli się rząd w najbliższym czasie. Mówi się również o zmniejszeniu liczby gości i rejestrowaniu przyjęć. To jednak nie wszystko! W weselach nie będą już mogli brać udziału dziadkowie państwa młodych i rodzina w podeszłym wieku.

Wesela 2020 zakazane - jakie będzie kryterium?

Kryterium dla powiatu miałaby być liczba zachorować w ciągu kilku, lub kilkunastu dni. Daje to jednak samorządom sporo miejsca na interpretacje, chyba że z góry określona zostanie liczba przypadków, która zmusza powiat do wprowadzenia zakazu. 6.08.2020 rząd ogłosił powrót obostrzeń w kilku powiatach, gdzie liczba zachorowań była największa. Lista podzielona została na czerwoną i żółtą w zależności od zagrożenia. Jakie obostrzenia będą od soboty, 8 sierpnia obowiązywały w powiatach zaznaczonych na czerwono?

  • nakaz zasłaniania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej,
  • zakaz organizacji targów i wydarzeń kulturalnych,
  • zamknięte siłownie,
  • zamknięte kina,
  • zamknięte sanatoria,
  • sport bez kibiców,
  • wesela do 50 osób

Koronawirus: wracają obostrzenia! Zmiany dotyczą kilku województw [LISTA powiatów]

Wesela 2020 zakazane - gdzie możemy spodziewać się odwołanych imprez?

Rekord zakażeń wynosi obecnie 680 w ciągu 24 godzin i padł we wtorek, a jak poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, ponad 400 dotyczyło tylko 3 województw: Śląska, Wielkopolski i Małopolski. Dobrze nie prezentuje się również sytuacja w Mazowieckim.  To właśnie mieszkańcy tych regionów mogą poważnie obawiać się o swoje przyjęcia weselne.

Wesela 2020 bez dziadków - kto nie będzie mógł bawić się z młodymi?

Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów - zapowiedziała w programie "Rzecz o polityce" wiceminister rozwoju Olga Semieniuk, o czym poinformowała w czwartek rano Rzeczpospolita.

Chciał zabić ukochaną, bo myślał, że go zdradzała.