Wesela 2020: wszędzie bez dziadków, zakazane w wybranych powiatach. Nowe projekty już na stole!

2020-08-06 6:56
Wesela 2020 zakazane w wybranych powiatach: nowy projekt już na stole. Kto powinien się obawiać?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Wesela 2020 zakazane w wybranych powiatach? Taki pomysł rządu może już niebawem wejść w życie. Dyrektorzy szkół mają decydować o otwarciu lub zamknięciu swoich placówek, to samorządowcy będą mieli wpływ na nasze śluby. O tym, czy przyjęcie weselne może się odbyć, zdecydować mają władze powiatu. Co gorzej - może to się wydarzyć na kilka dni przed planowaną imprezą! Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl Warszawa

Spis treści

  1. Wesela 2020 zakazane - jakie będzie kryterium?
  2. Wesela 2020 zakazane - gdzie możemy spodziewać się odwołanych imprez?
  3. Wesela 2020 bez dziadków - kto nie będzie mógł bawić się z młodymi?

Wesela 2020 zakazane w wybranych powiatach: nowy projekt już na stole. Kto powinien się obawiać? Jak czytamy w Rzeczpospolitej - W ciągu najbliższych dni resort zdrowia może przedstawić listę regionów, w których zakazane będzie urządzanie przyjęć ślubnych. To rozwiązanie mogłoby zadowolić wszystkich. Za odwoływanie wesel odpowiedzialne byłyby jednak same powiaty jako takie, a to już budzi dużo kontrowersji, bo ucierpieliby nie tylko państwo młodzi, lecz również firmy specjalizujące się w przygotowywaniu przyjęć i dekoracji: kwiaciarnie, sale weselne czy fotografowie. Pomysł jest jednym z wielu nad jakimi pochyli się rząd w najbliższym czasie. Mówi się również o zmniejszeniu liczby gości i rejestrowaniu przyjęć. To jednak nie wszystko! W weselach nie będą już mogli brać udziału dziadkowie państwa młodych i rodzina w podeszłym wieku.

Wesela 2020 zakazane - jakie będzie kryterium?

Kryterium dla powiatu miałaby być liczba zachorować w ciągu kilku, lub kilkunastu dni. Daje to jednak samorządom sporo miejsca na interpretacje, chyba że z góry określona zostanie liczba przypadków, która zmusza powiat do wprowadzenia zakazu. 6.08.2020 rząd ogłosił powrót obostrzeń w kilku powiatach, gdzie liczba zachorowań była największa. Lista podzielona została na czerwoną i żółtą w zależności od zagrożenia. Jakie obostrzenia będą od soboty, 8 sierpnia obowiązywały w powiatach zaznaczonych na czerwono?

  • nakaz zasłaniania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej,
  • zakaz organizacji targów i wydarzeń kulturalnych,
  • zamknięte siłownie,
  • zamknięte kina,
  • zamknięte sanatoria,
  • sport bez kibiców,
  • wesela do 50 osób

Koronawirus: wracają obostrzenia! Zmiany dotyczą kilku województw [LISTA powiatów]

Wesela 2020 zakazane - gdzie możemy spodziewać się odwołanych imprez?

Rekord zakażeń wynosi obecnie 680 w ciągu 24 godzin i padł we wtorek, a jak poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, ponad 400 dotyczyło tylko 3 województw: Śląska, Wielkopolski i Małopolski. Dobrze nie prezentuje się również sytuacja w Mazowieckim.  To właśnie mieszkańcy tych regionów mogą poważnie obawiać się o swoje przyjęcia weselne.

Wesela 2020 bez dziadków - kto nie będzie mógł bawić się z młodymi?

Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów - zapowiedziała w programie "Rzecz o polityce" wiceminister rozwoju Olga Semieniuk, o czym poinformowała w czwartek rano Rzeczpospolita.

Chciał zabić ukochaną, bo myślał, że go zdradzała.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE