Koronawirus w Polsce - galerie handlowe zamknięte dla kupujących? To rozwiązanie może ograniczyć spotkania młodzieży

2020-03-13 10:31 A.D.
Sklepy
Autor: Canva.com

Jako środek ostrożności w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronawirusa zamknięte zostały szkoły, przedszkola, a nawet uczelnie wyższe. W internecie krążą plotki o zamknięciu granic niektórych większych miejscowości, a nasi sąsiedzi z Czech już wprowadzili restrykcyjne rozwiązania. Czy zamknięte zostaną również galerie handlowe? To rozwiązanie wydaje się dobrym krokiem.

Rząd zadecydował o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych od poniedziałku. Będą nieczynne przez dwa tygodnie. Oznacza to, że część rodziców będzie musiała zrezygnować na jakiś czas z pracy, a młodzież z różnych rozrywek. Niestety, nie łatwo utrzymać jest w domu nastolatka. Chociaż jasno radzi się by czas spędzać na świeżym powietrzu, uprawiać sporty lub spacerować, to jednak nie każdy młody człowiek zastosuje się do tych zaleceń. Rząd obawia się, że nastolatkowie przeniosą się z kin i klubów do galerii handlowych. Oznacza to, że stanowić będą dalej zagrożenie przeniesienia wirusa, jak również sami wystawiać się będą na niebezpieczeństwo. Jak temu zapobiec? Najprostszym rozwiązaniem jest zamknięcie galerii handlowych. Z tym rozwiązaniem musimy się liczyć, bo może zostać wprowadzone nawet w ciągu kilku godzin.

Na chwilę obecną to jest 13.03 - 10.30, rząd nie wprowadza nakazu zamknięcia galerii handlowych w Polsce. Informacja będzie aktualizowana.

Sklepy w Polsce - czy nie zabraknie towaru?

W sklepach nie zabraknie jedzenia i środków czystości, a wielkie markety nie będą zamykane - zapewnia rząd. Producenci nie próżnują z dostawami, tymczasem minister zdrowia przestrzega, że kolejki w sklepach są po prostu niebezpieczne w kontekście przenoszenia wirusów.

Pacjentka z Poznania zmarła na koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.