Koronawirus w Polsce: coraz trudniej zadbać o włosy i paznokcie, a co gorsza - wyleczyć zęby!

2020-03-23 13:47
fryzjer
Autor: pixabay.com

Zamykające się na potęgę salony branży beauty czy gabinety kosmetyczne to problem nie tylko dla klientów i pacjentów, ale także dla właścicieli i pracowników. Widmo kilkutygodniowej przerwy w funkcjonowaniu oznacza dla nich ogromne straty finansowe i widmo zamknięcia biznesu.

Gabinety zamknięte na trzy spusty - a wszystko z powodu koronawirusa.

Mowa między innymi o lekarzach dentystach, którzy przyznają, że ryzyko zakażenia jest ogromne- zarówno dla personelu medycznego jak i pacjentów. Zachęcają, by ci, którzy nie wymagają pilnego leczenia zębów, zrezygnowali ze swoich wizyt

"No mimo zachowania wszystkich środków ostrożności, one nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Cała sytuacja budzi w środowisku ogromny niepokój, nie tylko ze względu na zdrowie, ale też ciągłość finansową- ze względu na ogromne koszty sprzętu stomatologicznego i personelu"- mówi stołeczny dentysta Mateusz Kowalewski.

Podobnie wygląda sytuacja na rynku fryzjerskim. Z powodu pandemii swoje drzwi zamknęło już 90% gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich, a te które wciąż próbują działać- świecą pustkami. Klienci sami rezygnują z umówionych wcześniej terminów/ A tych odważniejszych, którzy tego nie zrobili - o odwołaniu wizyty informują fryzjerki.

"Dużo ludzi dzwoni i pyta czy salon działa, niestety mowie im, że jest zamknięty. Boję się po prostu, żeby nie było oskarżeń, że ktoś z mojego powodu zakaził się koronawirusem bo akurat przyszedł do nas" - mówi fryzjerka z salonu na warszawskim Powiślu.

Rekomendację zamknięcia salonów wydała już Ogólnopolska Komisja Fryzjersko-Kosmetyczna Związku Rzemiosła Polskiego.

Zostańwdomu i zaszalej! Kolorowy makijaż krok po kroku
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE