Kontrowersyjna wystawa Body Worlds wraca do Warszawy

2022-11-23 13:16

BODY WORLDS – najliczniej odwiedzana wystawa świata po 4 latach powróci do Warszawy! Prezentowana będzie nowa ekspozycja wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagens BODY WORLDS – VITAL. Więcej informacji o tej kontrowersyjnej wystawie znajdziecie w artykule.

Wystawa BODY WORLDS

W Pałacu Kultury i Nauki prezentowana będzie nowa ekspozycja wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagens BODY WORLDS – VITAL. Wystawy dr. Gunthera von Hagensa zaliczane są do najliczniej odwiedzanych wystaw świata i jednocześnie jednych z bardziej kontrowersyjnych.  W 2018 r., w Warszawie prezentowana była wystawa BODY WORLDS z cyklu THE CYCLE OF LIFE. Zwiedzający mieli wtedy możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Po 4 latach ta intrygująca ekspozycja powróci do Warszawy. Tym razem widzowie zobaczą wystawę BODY WORLDS z cyklu VITAL, która zdaniem organizatorów inspiruje do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Na wystawie znajduje się ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji. 

"Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję. W tym celu przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia wpływa na organizm np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpieszą procesy starzenia znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób." - piszą ogranizatorzy.

Ekspozycja będzie otwarta dla widzów od 6 grudnia 2022r., do 2 kwietnia 2023r., w W Pałacu Kultury i Nauki.

Wystawa autorstwa słynnego anatoma zdecydowanie wyróżnia się w historii stając się najliczniej odwiedzaną wystawą wszech czasów z łączną liczbą ponad 50 mln widzów! Zachwyca już od ćwierć wieku wzbudzając ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE