Koncert "Jestem w MOW-ie, uświadom to sobie" już w tę sobotę! Młodzi zarapują własne teksty

2022-10-20 17:15
koncert
Autor: Fundacja Dom Kultury

"Jestem w MOW-ie, uświadom to sobie" - to tytuł specjalnego koncertu, który już w najbliższą sobotę odbędzie się w Klubie Komediowym. Piosenki swojego autorstwa zarapują chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Księży Orionistów. Gościem specjalnym będą natomiast wychowanki MOW nr 2.

Wyjątkowy koncert młodych raperów

"Jestem w MOW-ie, uświadom to sobie" - to tytuł specjalnego koncertu, który już w najbliższą sobotę odbędzie się w Klubie Komediowym. Piosenki swojego autorstwa zarapują chłopcy z MOW - czyli - Młodzieżowego Ośrodka Księży Orionistów.

Jak mówi organizatorka koncertu, Małgorzata Brus z Fundacji Dom Kultury - przygotowania do koncertu trwały od wielu tygodni. Młodzi raperzy tworzyli teksty pod okiem poetki i polonistki oraz rapera i dziennikarza radiowego.

- Poznali środki językowe i stylistyczne, teksty kultury, utwory klasyków i współczesnych autorów. Po to, by językiem rapu opowiedzieć swoje historie - bardzo bolesne i ciekawe. W wyniku warsztatów powstały krótkie utwory, które chłopcy zarapują publiczności w czasie przedstawienia - podkreśla Małgorzata Brus.

Reżyserka koncertu, Kinga Kosik-Burzyńska wskazuje, że teksty stworzone przez młodych raperów robią wrażenie.

- Niosą w sobie całe doświadczenie i bagaż tego, co przeżyli. To jest trochę zaskakujące, że widzisz chłopca, który de facto jest dzieckiem, a zaczyna pisać teksty, który są poruszające i sprawiają wrażenie jakby przeżył dużo więcej niż wskazuje na to jego wiek - opowiada Kinga Kosik-Burzyńska.

Czytaj również: Zbiórka dla hospicjum onkologicznego na Ursynowie. Potrzeba m.in. słodyczy

"Jestem w MOW-ie, uświadom to sobie" już w sobotę

- Nigdy tego nie zapomnimy - mówią wychowankowie MOW-u, którzy wystąpią podczas koncertu.

- Trochę jest stresik, ale myślę, że będzie dobrze - opowiada jeden z występujących.

- Jestem mocno podekscytowany. Czuję, że to będzie coś, co zmieni moje życie - wskazuje inny uczestnik koncertu.

Koncert w Klubie Komediowym startuje w sobotę o 15:00. Wstęp jest darmowy.

Na tych drogach są UKRYTE LOTNISKA | ESKA XD - Prosto z salonu #59

QUIZ. Motoryzacyjna mapa świata. Skąd pochodzą te samochody?

Pytanie 1 z 15
Marka Volvo pochodzi z...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE