KOMUNIKACJA MIEJSKA w WARSZAWIE - zmiany w rozkładach jazdy od 27.09

2021-09-27 8:08
Autobus
Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Autobus

Od poniedziałku ponownie zmienią się rozkłady jazdy komunikacji miejskiej – tramwaje i metro wrócą do swoich podstawowych częstotliwości kursowania. Z kolei od 2 października częściej pojadą autobusy.

Zmiany w rozkładach jazdy

"Tak jak zapowiadaliśmy pod koniec wakacji, pierwsza połowa września była dla nas czasem dokładnej obserwacji ruchu pasażerów i wykorzystania pojazdów WTP. W kilkudziesięciu kluczowych miejscach monitorowaliśmy wykorzystania miejsc w tramwajach" - informuje Warszawski Transport Publiczny.

Zebrano również dane z autobusów, które dzięki zainstalowanym systemom same zliczają pasażerów. "Mamy także dane z bramek metra, które liczą pasażerów wchodzących i wychodzących ze strefy biletowej. Liczba pasażerów rosła od początku miesiąca i doszła do ok. 70 proc. liczby z okresu przed epidemią" - przekazano.

WTP przypomniało również, że pierwsze korekty rozkładów już zostały wprowadzone. Od 8 września na linii 304 w godzinach porannego szczytu kursuje większy autobus. Uruchomiono też dodatkowe kursy 523, a od 13 września linia wróciła do swojej przedwakacyjnej częstotliwości w godzinach porannego szczytu – co cztery minuty.

Natomiast autobusy 201 jeżdżą dodatkowo na krótszej trasie Znana – Koło. Od środy 15 września wzmocniono też linię 31 – w najbardziej obciążonych godzinach szczytu porannego i popołudniowego uruchomiono dodatkowe kursy.

"Przed nami październik i studenci wracający, zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Edukacji i Nauki, do zajęć stacjonarnych. Spodziewamy się, że liczba podróżujących WTP jeszcze wzrośnie" - zwraca uwagę WTP.

Ktoś codziennie odwiedza grób Kamila zagryzionego przez psy

Wracają podstawowe rozkłady

Następne zmiany zaplanowano na ten poniedziałek. Od tego dnia wszystkie linie tramwajowe wrócą do swoich podstawowych rozkładów: w godzinach szczytu składy będą podjeżdżały na przystanki co 4 minuty lub co 8 minut, a między szczytami co 6 lub co 12 minut. Również metro w szczycie będzie kursowało częściej – na linii M1 co 2 min. i 20 sek., a M2 co 2 min. i 50 sek.

Zmiany dla autobusów wprowadzone zostaną od 2 października. W soboty i niedziele pasażerów ponownie będą woziły autobusy 196. Przedwakacyjne rozkłady zostaną przywrócone dla linii: 104 (w szczytach komunikacyjnych na przystanki podjadą co 20 minut), 105 (w dni powszednie, w szczytach co 6 minut), E-1 (od 4 października, w szczytach co 10 minut).

Zwiększy się też częstotliwość kursowania autobusów 114 i 122 do 15 minut pomiędzy szczytami oraz w weekendy. W dni powszednie, w godzinach 7-20 autobusy linii 114 pojadą dodatkowo trasą skróconą: Metro Młociny – Młociny-UKSW. W soboty i dni świąteczne autobusy linii 523 zabiorą pasażerów co 10 minut, a linii 193 – co 15 minut. Z kolei autobusy 190 będą kursowały w soboty co 10 minut.

Od poniedziałku 4 października na trasę wyjadą autobusy linii E-2. Na swoją pełną trasę, czyli Ursus-Niedźwiadek – Ursynów Płd., wrócą autobusy linii 401. W porannym szczycie będą one jeździły również na krótszej trasie: PKP Ursus – Metro Służew.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE