Kolejki w punktach szczepień na Mazowszu! "Boją się szpitala i śmierci"

2021-11-26 15:52
Ludzie znów ustawiają się w kolejkach do szczepień
Autor: pixabay Ludzie znów ustawiają się w kolejkach do szczepień

Ludzie ustawiają się w kolejkach nie tylko po trzecią dawkę. Jednego dnia na Mazowszu zaszczepiło się ponad 27 tys. osób. Na szczepienia przychodzą także ci, którzy wcześniej nie chcieli się szczepić. Boją się śmierci, a u nas 90 procent zgonów to osoby nieszczepione - mówi szef szpitala Południowego.

Karetka z sercem przemknęła przez zakorkowany Wrocław

Kolejki do punktów szczepień na Mazowszu

Na Mazowszu jednego dnia zaszczepiło się ponad 27 tysięcy osób. Jeszcze miesiąc temu były dni, kiedy w punktach szczepień w ogóle nie było chętnych. Przychodzą masowo nie tyko na trzecią dawkę, ale też na pierwsze szczepienie przeciwko COVID-19. 

- W tym tygodniu zaszczepiliśmy 1,6 tys. osób w naszych punktach. To o 100 procent więcej niż miesiąc temu. To pokazuje, że zdanie zmieniają też sceptycy. Bo te prawie dwa tysiące osób przyszło na pierwszą dawkę, a do tej pory szczepić się nie chciało - mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Do dziś trzecią dawką w Warszawie zaszczepiło się 34 tysięcy osób. Widzą, co się dzieje i już wiedzą, że to wybór pomiędzy życiem a śmiercią. U nas 90 procent zgonów to osoby niezaszczepione. Mówię poważnie, szczepienie pomaga, a w szpitalach nie ma miejsc. U nas leży 260 pacjentów w ciężkim stanie. Większość niezaszczepiona. Zostało 40 miejsc, jak się wypełnią, zawiesimy przyjęcia. Proszę was i błagam, ludzie, szczepcie się - mówi szef tymczasowego szpitala Południowego Artur Krawczyk.

Czytaj także: Dzieci ślą tysiące listów do Laponii! Jaki jest adres świętego MIkołaja?

Sonda
Czy Warszawa jest bezpiecznym miastem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE