Kłopoty siatkarek Wisły Warszawa. Klub może wycofać się z rozgrywek ligowych

2020-01-21 11:47
W zeszłym roku największą dotację otrzymały siatkarki Grota Budowlanych
Autor: TaniaVdB/cc/pixabay.com W zeszłym roku największą dotację otrzymały siatkarki Grota Budowlanych

Klub Wisła Warszawa ma kłopot z obsadą składu. Do tego dochodzi spór z Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej i trudności finansowe. Czy wycofa się z rozgrywek ligowych? Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl Warszawa.

Klub od początku sezonu notował porażki, dlatego władze klubu postanowiły obniżyć pensje zawodniczkom. Te kwoty to średnio 30 procent obniżek. Władze klubu pozostawiły zawodniczkom wolną rękę - i znalazły się takie, które nie przedłużył umowy z klubem. Wśród tych zawodniczek znalazły się rozgrywające - bez których gra w rozgrywkach ligowych okazuje się niemożliwa. Wcześniej klub borykał się z problemami związanymi z nałożeniem kary przez CEV. To w związku z serbką Mirjaną Djurić-Bergendorff, wobec której klub miał opłacić dwie zaległe pensje i premie.

To jednak niemożliwe - mówią władze Wisły Warszawa, bo Serbka nie miała pozwolenia na pracę w Polsce. Dlatego władze klubu nie mogą, bez sądowego nakazu wypłacić jej pieniędzy. Władze CEV nałożyły na klub zakaz transferów - a to oznacza, że pozyskanie rozgrywającej jest na razie nie możliwe.

Teraz - sobotni mecz w Rzeszowie stoi pod znakiem zapytania, bo klub może rozgerać mecz bez rozgrywającej, albo wycofa się z meczu i być może z rozgrywek. Zawodniczki Wisły Warszawa szukały pomocy po stronie władz Polskiej Ligi Siatkówki. Odbyło się nawet spotkanie, ale klub nie może zakwestionować decyzji międzynarodowej federacji siatkówki i zapowiada monitorowanie sprawy Wisły Warszawa - tak czytamy na stronie PLS.

Wisła Warszawa - wycofanie klubu. Jakie jeszcze są powody?

Wycofanie się klubu z rozgrywek PLS jest także podyktowane względami finansowymi. To problemy związane z halą na kole - na której zawodniczki nie mogą trenować. Klub jednak zapewnia, że nie ma problemów z płynnością finansową. Wisła Warszawa - Developres SkyRes Rzeszów ma według planu odbyć się w sobotę w Rzeszowie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE