Kierowcy protestowali, a autobusami jeździli... mechanicy! Będzie porozumienie? [PROTEST 24.11.2021]

2021-11-24 16:05
Protesty kierowców MZA
Autor: MZA, zdjęcie ilustracyjne Protesty kierowców MZA

Paraliżu nie było, a porozumienia wciąż nie ma. Kierowcy autobusów w ramach protestu oddawali dzisiaj krew. Akcja była związana z rozmowami o podwyżki, które związkowcy próbują wywalczyć w Miejskich Zakładach Autobusowych.

Kierowcy warszawskich autobusów masowo mieli dziś oddawać krew. To na znak protestu, bo za taką wizytę w centrum krwiodawstwa przysługuje dzień wolny.  Wielu z nich tak zrobiło, ale zdecydowanie mniej niż się zapowiadało. To oznacza, że protest nie spowodował problemów w funkcjonowaniu komunikacji. - Nie zaburzyło to działalności i funkcjonalności komunikacji miejskiej, ale za kierowców, których nie było w pracy wyjeżdżali chociażby mechanicy z warsztatów, którzy mieli uprawnienia - mówi Michał Nowicki z Wolnego Związku Zawodowego Kierowców RP.

Czytaj także: Protest kierowców MZA 24.11.2021. Domagają się podwyżek. Będą utrudnienia?

Rzecznik Miejskiej Zakładów Autobusowych, Adam Stawicki podkreśla, że komunikacja działa normalnie. - Autobusy naszej spółki wyjechały dzisiaj bez problemu i wykonują pełny plan - dodaje.

Wciąż bez porozumienia

Wciąż nie ma porozumienia między protestującymi sześcioma związkami zawodowymi a MZA. W środę spółka miała przesłać związkom projekt porozumienia, które było tematem wtorkowych rozmów między stronami. - Po wczorajszych rozmowach z zarządem zostaliśmy zapewnienie, że zapadła decyzja w zarządzie o 300 zł brutto na każdego pracownika. I zarząd stoi oczywiście przy swoim, że 1500 zł jednorazowej wypłaty na każdego pracownika - dodaje Nowicki.

To nie zadowala w pełni związkowców, którzy przystąpili do rozmów z postulatem 800 zł podwyżki brutto.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Stolice piłkarskich potęg. Tylko najlepsi znają wszystkie

Pytanie 1 z 10
Stolicą Francji jest:
Euro 2025 w Warszawie? Trzaskowski: To wizytówka dla miasta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE