Protesty kierowców MZA

i

Autor: MZA, zdjęcie ilustracyjne Protesty kierowców MZA

Kierowcy protestowali, a autobusami jeździli... mechanicy! Będzie porozumienie? [PROTEST 24.11.2021]

2021-11-24 15:39

Paraliżu nie było, a porozumienia wciąż nie ma. Kierowcy autobusów w ramach protestu oddawali dzisiaj masowo krew. Akcja była związana z rozmowami o podwyżki, które związkowcy próbują wywalczyć w Miejskich Zakładach Autobusowych.

Obyło się bez paraliżu. Kierowcy Miejskich Zakładów autobusowych mieli dziś masowo oddawać krew i tym samym protestować, bo za takie wsparcie należy się dzień wolny od pracy. Krew oddało jednak zdecydowanie mniej kierowców niż wcześniej zapowiadali związkowcy. Protest nie spowodował problemów w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. - Nie zaburzyło to działalności komunikacji miejskiej i funkcjonalności, ale za kierowców, którzy nie przyszli do pracy wyjeżdżali mechanicy, którzy mają uprawnienia - mówi Michał Nowicki z Wolnego Związku Zawodowego Kierowców RP.

Czytaj także: Protest kierowców MZA 24.11.2021. Domagają się podwyżek. Będą utrudnienia?

Rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych, Adam Stawisko podkreśla, że komunikacja miejska działała normalnie. - Autobusy naszej spółki wyjechały dzisiaj bez problemu i wykonują pełny plan - podkreśla.

Wciąż bez porozumienia

Wciąż nie ma porozumienia między protestującymi sześcioma związkami zawodowymi a MZA. W środę spółka miała przesłać związkom projekt porozumienia, które było tematem wtorkowych rozmów między stronami. - Po wczorajszych rozmowach z zarządem dostaliśmy jedynie zapewnienie, że zapadła decyzja w zarządzie o 300 zł brutto na każdego pracownika. No i zarząd oczywiście stoi dalej na swoim, czyli 1500 zł wypłaty jednorazowej jeszcze w tym roku - dodaje Michał Nowicki.

To nie zadowala w pełni związkowców, którzy przystąpili do rozmów z postulatem 800 zł podwyżki brutto.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Quiz. Totalnie trudny, czy banalnie prosty quiz? Zdecyduj: prawda, czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Polska graniczy z 6 państwami.
Euro 2025 w Warszawie? Trzaskowski: To wizytówka dla miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE