samochód wypadek

i

Autor: mazowiecka.policja.gov.pl

Kierowca stracił panowanie nad autem. Wjechał w pijanego jeźdźca na koniu

2023-03-13 18:40

W pow. ostrowskim jadący ze zbyt dużą prędkością 18-letni kierowca seata zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z dwoma końmi, na których wierzchem jechali właściciele zwierząt. Obaj jeźdźcy trafili do szpitala. Jak się wkrótce okazało, jeden z nich miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej mł. asp. Marzena Laczkowska, do zdarzenia doszło w sobotę po południu w Skłodach-Stachach na terenie gminy Zaręby Kościelne.

Wypadek z udziałem kierowcy osobówki i dwóch mężczyzn na koniach

Z relacji policjantki wynika, że mężczyźni w wieku 21 i 31 lat wybrali się na konną przejażdżkę. Jazda wierzchem została jednak zakłócona przez 18-letniego kierowcę seata, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadących konno mężczyzn. - Z uwagi na obrażenia ciała, obydwaj jeźdźcy zostali przewiezieni do szpitala na badania. Jednemu z koni również udzielono pomocy weterynaryjnej – przekazała policjantka.

Jak się okazało 31-latek był pijany; miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Pozostali uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Czytaj również: Brutalnie bili nastolatka, przypalali go papierosami. Jest decyzja sądu

Za spowodowanie kolizji odpowie zarówno kierowca seata, jak i jadący konno 31-latek. - Zgodnie z art. 45 prawa o ruchu drogowym zabronione jest kierowanie pojazdem, prowadzenie kolumny pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt osobie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu – podkreśliła rzeczniczka.

Tak wyglądają prace budowlane na pl. Trzech Krzyży:

Trzaskowski na Bielanach. Co zadeklarował mieszkańcom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE