Katastrofa autokaru w Warszawie. Służby przećwiczą działania

2022-12-06 8:45
Ćwiczenia służb w Warszawie
Autor: pixabay Ćwiczenia służb w Warszawie

Katastrofa autokaru w Warszawie zdarzyła się więcej niż raz. Bardzo różne były skale poszczególnych wypadków. Miasto postanowiło nauczyć się reagować na wypadek, gdyby tragiczna sytuacja miała się kiedyś powtórzyć. W stolicy odbędą się specjalne ćwiczenia.

Ćwiczenia funkcjonariuszy w Warszawie

Katastrofa autobusu i autokaru to zawsze ogromna tragedia i bardzo trudna sytuacja dla wszystkich służb, które muszą się nią zająć. Władze stolicy zdecydowały, że warto przygotować się na wszelkie scenariusze i "przećwiczyć" każdą ewentualność. 

Z tej przyczyny odbędą się w Warszawie ćwiczenia służb, które mogły wdrożyć się w działania, jakie należy podjąć, jeśli dojdzie do katastrofy wyżej wymienionego środka transportu.

Co zrobić, kiedy dojdzie do katastrofy autokaru?

Około dwustu funkcjonariuszy z kilku służb będzie ćwiczyć we wtorek w Warszawie działania w sytuacji katastrofy autokaru w ruchu lądowym. Warsztaty odbędą się na terenie Kampusu Uczelni Techniczno-Handlowej i będą dotyczyły zabezpieczenia miejsc przestępstw i identyfikacji ciał ofiar.

Ćwiczenia te ruszają 6.12 o godzinie 8:40 na kampusie UTH im. Heleny Chodkowskiej przy ulicy Jutrzenki 135 w Warszawie, jak poinformował rzecznik komendanta stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak. 

- Symulowane zdarzenie obejmować będzie działanie w sytuacji katastrofy autokaru w ruchu lądowym. W ćwiczeniach udział weźmie kilka służb (blisko 200 osób) - zapowiedział rzecznik KSP.

Warsztaty dotyczyć będą zabezpieczenia miejsc przestępstw i identyfikacji ciał ofiar opartych na procedurze DVI (Disaster Victims Identification).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE