Kajakarz utopił się w jeziorze. Tragiczna śmierć 21-latka

2022-07-03 12:37
Kajakarz utopił się w jeziorze. Tragiczna śmierć 21-latka
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

21-letni kajakarz utonął w niedzielę rano Jeziorze Górskim w pow. płockim (mazowieckie) – poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 6 w miejscowości Grabina w pow. płockim na Jeziorze Górskim, w odległości ok. 100 m od brzegu.

"W pewnym momencie kajak, którym płynęło dwóch mężczyzn przewrócił się. Mężczyźni wpadli do jeziora. 24-latek dopłynął do brzegu, ciało 21-latka - po trwających poszukiwaniach zostało wyłowione z wody ok. godz. 9.40" – zrelacjonowała rzeczniczka.

W poszukiwaniach ratowniczych poza policjantami uczestniczyli strażacy. Obecnie trwają czynności z udziałem prokuratora.

"Przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą: używaniu kapoków i w żadnym wypadku niekorzystaniu z urządzeń pływających czy kąpieli po spożyciu alkoholu" – zaapelowała rzeczniczka policji.

Nawałnica przeszła nad Szczecinem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE