Jeździsz metrem? Z samego rana na ulice ruszy nowy autobus, może się przydać

2022-10-04 19:37
autobus
Autor: Flickr / Janusz Jakubowski

W środę, 5 października na ulice Warszawy ruszy autobus linii 269. Ta zostanie uruchomiona, aby połączyć pętlę Bródno-Podgrodzie ze stacją metra Bródno na czas zamknięcia odcinka ul. Kondratowicza.

W sobotę, w związku z otwarciem bródnowskiej stacji metra, WTP wprowadził korekty tras linii naziemnych. Tramwaje linii 25 nie kursują w weekendy, zmieniły się trasy wielu linii autobusowych, pojawiły się też nowe.

Czytaj również: Nowe stacje metra M2 już otwarte. Będą zmiany w naziemnej komunikacji miejskiej

Na ulice Warszawy ruszy linia 269

- Funkcjonowanie nowego układu komunikacji miejskiej jest przez nas obserwowane, zbieramy wnioski od mieszkańców i na tej podstawie od środy dodajemy jeszcze jedną linię autobusową – 269. Autobusy dodatkowo ułatwią dojazd do metra w czasie, gdy nieprzejezdny jest odcinek ulicy Kondratowicza między Łabiszyńską a Malborską - przekazał WTP.

Autobusy będą kursowały codziennie w godzinach szczytu co 10 min., między szczytami co 15 min. a w soboty i niedziele co 30 min. Autobusy linii 269 pojadą trasą: Bródno-Podgrodzie, Chodecka, Łojewska, Łabiszyńska, Kondratowicza, Metro Bródno.

Autobusy 269 będą jeździły do czasu przywrócenia ruchu na ulicy Kondratowicza między Łabiszyńską a Malborską.

Warszawa. Kierowca nie wpuścił do autobusu rowerzystki. "Jest pani młoda, ma pani siłę, żeby jechać na rowerze"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE