Nowa gwiazda

Jej głos pokochali internauci. Niesamowite wersje utworów z LoL w wykonaniu Wønder

2023-02-08 12:13

Jeśli lubicie grę League of Legends to ta piosenkarka was zachwyci. Carolin Mrugala znana jako Wønder wygrała właśnie nagrodę artysty roku od GG Awards. Kim jest Carolin i jakie są jej dalsze plany? Przeczytajcie nasz wywiad.

Warszawska Wønder zachwyca głosem

Głos warszawskiej piosenkarki zachwycił internautów. Carolin Mrugala znana jako Wønder wygrała właśnie nagrodę artysty roku od GG Awards. GG Awards to gamingowy plebiscyt, którego zadaniem jest wyłonić czołowe postacie polskiej społeczności związanej z League of Legends, Team fight Tactics, VAL ORANT i Legends of Runeterra. Osoby które znają „Morza Gniew”, czyli autorski utwór napisany przez artystkę dla Riot Games oraz które słyszały covery najsłynniejszych utworów League of Legends w jej wykonaniu Wønder ta decyzja nie zaskoczyła. Internauci są zachwyceni jej twórczością oraz polskimi wersjami słynnych gamingowych utworów oraz coverami gwiazd. Internauci zachwyceni są jej polską wersją utworu "Flowers" Miley Cyrus. A Wønder zachwyca nie tylko swoim głosem, ale również skromnością i urodą. Porozmawialiśmy z Carolin o jej inspiracjach i planach na przyszłość.

Co spowodowało, że zaczęłaś nagrywać muzykę?

"Muzykalna byłam już od dziecka. Śpiewałam w chórze, pisałam własne piosenki i zmuszałam moich kuzynów do nagrywania ze mną teledysków, gdy mieliśmy zaledwie po sześć lat. Moja pasja do gier komputerowych w bardzo naturalny sposób połączyła się z muzyką. Moim pierwszym filmikiem na kanale był utwór „Legenda Wiecznie Trwa”. Jestem dużą fanką lokalizacji treści muzycznych (i nie tylko), a jest wiele utworów w świecie gamingu, które nie doczekały się swoich polskich wersji. Ja chciałam to zmienić. Uwielbiam utwór „Legends Never Die” z uniwersum League Of Legends i postanowiłam zaadaptować go na język polski. Nie miałam wtedy jeszcze nawet aktywnego kanału na YouTube, więc opublikowałam film równocześnie na koncie kolegi.Moja wersja tego utworu tak się spodobała polskiej społeczności, że obecnie na moim kanale i kanale kolegi „Legenda Wiecznie Trwa” ma łącznie ponad 900 tysięcy wyświetleń. Po publikacji pierwszego filmu wiedziałam, że znalazłam coś, co kocham robić i są ludzie, którzy chcą to oglądać."

Dlaczego wybrałaś pseudonim Wønder?

"Haha, to pytanie ma wiele odpowiedzi. Podzielę się jedną z nich. Jednym z moich głównych celów w życiu, odkąd pamiętam, było to, aby nie zgorzknieć. Aby nie patrzeć na świat oczami cynika, nie zakładać, że świat jest skazany na zagładę, a my wszyscy niewiele warci. Od zawsze chciałam jednoczyć wokół siebie ludzi, dawać im nadzieję, inspirować. Może to górnolotne, może naiwne, może idealistyczne. Nie dbam o to. Myślę, że czasem tego właśnie człowiek najbardziej potrzebuje. Dziecięcej ufności w to, że świat nie jest aż taki zły. I że wszystko się jakoś ułoży. Dlaczego „wonder”? Bo to słowo oznacza zachwyt. Zachwyt nad pięknem, które czasem tak trudno nam dostrzec."

Jakie są twoje największe sukcesy i plany na przyszłość?

"Myślę, że mój największy sukces to oddana i kochająca społeczność, którą udało mi się wokół siebie zgromadzić. To naprawdę niezwykle budujące, gdy widzę komentarze typu: „Jesteśmy z Ciebie dumni!”, „Trzymamy za Ciebie kciuki Wønder!” czy np. wpisy na profilach game devów „Collab with Wønder when?” Haha! Naprawdę uważam, że ludzie, których spotykam na meet & greetach i którzy dzielą się ze mną pasją do muzyki to najcenniejszy aspekt mojej działalności w internecie. Jeśli zaś patrzeć na sprawę okiem obserwatora, to na pewno do największych sukcesów należą: autorskie utwory dla CD Projekt, 2 duże projekty muzyczne dla Riot Games, piosenka dla chińskiego giganta Tencent oraz mój występ live na Epic Game Music, podczas którego wykonałam ukochane utwory z gier z orkiestrą symfoniczną. Każdy z tych projektów zostanie w mojej pamięci na zawsze."

A teraz zdobyłaś nagrodę na od GG Awards…

"Nadal nie mogę w to uwierzyć. Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Moment, w którym ogłoszono zwycięzcę pozostanie w mojej pamięci do końca życia. Dedykuję tę nagrodę moim widzom, w podziękowaniu za wsparcie."

Plany na przyszłość?

„Więcej, mocniej i piękniej. Moje główne zadanie to wzruszać, cieszyć i dopieszczać moich widzów.”.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Wønder i z niecierpliwością czekamy na więcej utworów w jej wykonaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE